Ankara'da Flaş iddia! Lütfi Elvan istifa ediyor, Berat Albayrak Geri Dönüyor

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın istifa edeceği yerine Berat Albayrak'ın geri döneceği iddia edildi

Ankara'da Flaş iddia! Lütfi Elvan istifa ediyor, Berat Albayrak Geri Dönüyor
Yayınlanma Tarihi : 05 Kasım 2021 13:25

Ankara kulislerini hareketlendiren bir iddia gündeme geldi. iddiaya Göre Berat Albayrak yeniden Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirilecek.

Cumhuriyet gazetesi tarafından ortaya atılan iddiaya göre görevdeki mevcut bakan Lütfi Elvan'ın istifa edeceği konuşuluyor.

Muhalif medyanın bir anda gündemine oturan bu gelişmeye iktidar cephesinden ise henüz bir yanıt gelmedi.

INSTAGRAM ÜZERİNDEN AYRILIK

Berat Albayrak ınstagram hesabı üzerinden istifa ettiğini açıklamış ve sonrasında da bu göreve Lütfi Elvan gelirken Merkez Bankası başkanlığına da Naci Ağbal atanmıştı.

AĞBAL GÖREVDEN ALINDI

Çok geçmeden Naci Ağbal, Merkez Bankası başkanlığındaki görevinden alınmış ve o dönemde Berat Albayrak'ın geri döneceği iddiaları öne sürülmüştü. Ancak bu iddia gerçek olmamıştı.

YA DA ALBAYRAK KONTROLÜNDE BİR BAKAN

Erken seçimin konuşulduğu şu günlerde her geçen gün kan kaybeden AKP'nin yeniden Berat Albayrak'a görev vermesinin partinin oy kaybında tırmanışa yol açabileceği endişesi de hakim.

Bu yüzden Lütfi Elvan'ın istifa etmesi durumunda Albayrak gelmese bile ona yakın bir ismin Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirilebileceği iddia ediliyor.

Cumhuriyet gazetesi muhabiri Selda Güneysu'nun haberinde ayrıca Lüfti Elvan'ın istifa ettiği ancak bu istifanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmediği de öne sürüldü.

Kaynak: Cumhuriyet

CUMHURBAŞKANLIĞI HABERİ YALANLADI

Öte yandan Cumhuriyet gazetesi tarafından ortaya atılan iddiaya Cumhurbaşkanlığı'ndan yanıt geldi. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Fahrettin Altun istifayı yalanladı. Lütfi Elvan'ın görevinin başında olduğunu belirten Altun ayrıca açıklamasında Cumhuriyet gazetesine de ateş püskürdü!

Gazetenin özür dilemesi gerektiğini de belirten Fahrettin Altun söz konusu açıklamasında Cumhuriyet gazetesini sahte gündem oluşturmakla suçladı.

İşte o paylaşım

333963-308x658.jpg