Bu Anketten Sonra Tutuklanabilirim diyen ünlü anketçi 1.partiyi açıkladı

CHP artık 1.parti diyen anketçi Kemal Özkiraz AK PARTİ ile CHP arasındaki farkı da açıkladı.

Bu Anketten Sonra Tutuklanabilirim diyen ünlü anketçi 1.partiyi açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 29 Ekim 2021 19:15

AKP'ye muhalif duruşuyla bilinen Avrasya Araştırma şirketi başkanı Kemal Özkiraz Cumhur ittifakında deprem etkisi yaratacak bir çıkışta bulundu.

AKP ve CHP arasındaki farkın açıldığını öne süren Kemal Özkiraz'a göre CHP artık 1.parti konumunda.

KRT TV'nin geçtiği özel habere göre Avrasya Araştırma’nın Başkanı Kemal Özkiraz son seçim anketiyle ilgili açıklamalarda bulunurken “bu anketi açıklarken tutuklanmazsam bir daha tutuklanmam” diye konuşarak gündemi sarsacak bir çıkışta bulundu.

AKP'DEKİ ERİME ÇOK BÜYÜK

Öte yandan Avrasya Araştırma’nın ekim ayına ilişkin son seçim anketinin sonuçları hakkında kısa bir değerlendirmelerde bulunan Kemal Özkiraz “Bu ankette çok ciddi bir eşik açılmış gözüküyor” diyerek partilerin sıralamasının değiştiğini öne sürdü.

Bu açıklama üzerine Programın sunucusunun bu aya ilişkin “son seçim anket sonuçlarını biraz daha açabilir misiniz” yanıtına Kemal Özkiraz “Artık AK Parti birinci parti değil CHP son seçim anketimizde AK Parti’nin 1.5 puan kadar önünde çıktı” diye bomba etkisi yaratacak bir çıkışta bulundu.

ANKETLERİ CİDDİYE ALINMIYOR

Kemal Özkiraz tarafından yayınlanan anketler Kemal Özkiraz'ın CHP'ye yakınlığıyla bilinmesi nedeniyle AKP ve MHP'liler tarafından ciddiye alınmıyor.

Hatta Kemal Özkiraz'ın bu açıklamasından sonra çok sayıda AKP'li siyasetçi adam anketi CHP Genel merkezinde yapmış yorumunda bulundu.

TUTUKLAMA MESELESİ NEREDEN ÇIKTI?

Kemal Özkiraz'ın tutuklanabileceğine ilişkin yorumu ise sosyal medyada başka bir tartışma konusu oldu. Son olarak Kemal Özkiraz AKP'li bir siyasetçinin şikayetine üzerine hakkında açılan davanın duruşmalarına katılmaması gerekçe gösterilerek gözaltına alınmıştı.