Cem Küçük, Halk TV'den kovulacak yeni ismi açıkladı

Geçtiğimiz günlerde Özlem Gürses ve Emin Çapa, Halk TV'den ayrılmıştı. Gazeteci Cem Küçük , Halk TV'den kovulması muhtemelen yeni ismi açıkladı

Cem Küçük, Halk TV'den kovulacak yeni ismi açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 28 Mart 2022 17:30

Emin Çapa ve Özlem Gürses youtube yayınları gerekçe gösterilerek Halk TV'den gönderildi. Bu karar Halk TV seyircilerinde tepkiye yol açtı. Halk TV daha önce de Uğur Dündar gibi değerli bir ismin kanaldan ayrılmasına neden olmuştu.

Halk TV ekranında, Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına tam destek veren isimler ise yayınlarına devam ediyorlar. Özlem Gürses son dönemde Meral Akşener'i ön plana çıkaran açıklamalar yapmıştı. Akşener'in giderek güçlendiğini belirtmişti. Mansur Yavaş veya Ekrem İmamoğlu'nun aday olmaması durumunda Meral Akşener'in adaylığının daha da güçlendiğini öne sürmüştü. İşte o haber Her ne olduysa bu çıkışın ardından Özlem Gürses'in birden bire Halk TV'den ayrılacağı haberleri gelmeye başladı. Bu ayrılıkla ilgili Cem Küçük dikkat çeken bir yazı yazdı ve Halk TV'den kovulması muhtemelen yeni ismi açıkladı.

Cem Küçük , Türkiye gazetesindeki köşesinde şunları aktardı

aysenur.jpg

"Muhalif gazetecilere birkaç önerim var: Birincisi CHP dışındaki diğer muhalif partileri çok övmeyin. Meral Hanım'ı, Ali Babacan’ı vb. çok överseniz kovulursunuz. İkincisi CHP içindeki kliklere dikkat edin. Kılıçdaroğlu yanlıları, İmamoğlucular, Seyit Toruncular, Tuncay Özkancılar hepsi birer klik. Herkesi az az övün. Sıkışırsanız Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’a sallayın! O zaman koltuğunuz sağlam olur... Ha bu arada, Ayşenur Aslan Hanım, dikkatli olun! Kapının önüne konulma sırası sizde. Kemal Bey sizden memnun değil. Bence haksız da değil..."