CHP'de Korkulan Oldu! Cumhurbaşkanı Adayıyla İlgili Bilgiler Sızdı

Halk TV'de programlarıyla yer alan Emin Çapa seçimlere ilişkin çarpıcı iddialarda bulundu. İddiasına göre Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı çoktan belli oldu bile. İşte Ses getiren o iddiaya ilişkin detaylar

CHP'de Korkulan Oldu! Cumhurbaşkanı Adayıyla İlgili Bilgiler Sızdı
Yayınlanma Tarihi : 26 Ekim 2021 18:00

CHP'nin Cumhurbaşkanı kim olacak tartışmaları tüm hızıyla sürüyor. CHP yönetimi Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın önünü tıkamakta ısrar ederken partiler üstü aday arayışına ise tam gaz devam ediyor.

Toplum İkinci Ekmeleddin İhsanoğlu vakasından ötürü tedirgin olsa da CHP yönetimi bu eleştirileri görmezden gelmeye devam ediyor.

CHP'nin olası bir erken seçimde göstereceği adaylarda iyiden iyiye kulislerde dillendirilmeye başlandı.

CHP'nin İlhan Kesici ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı için saha çalışması yürüttüğü herkes tarafından biliniyor.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in adaylıktan çekilmiş olsa Kemal Kılıçdaroğlu'nun elini rahatlatırken muhalefet seçmeninden itirazlarda gelmeye başladı.

Seçmenin neredeyse yüzde 90'ından fazlası İlhan Kesici ve Kemal Kılıçdaroğlu ismine sıcak bakmıyor.

Bugün ise CHP'ye yakınlığıyla bilinen Gerçek Gündem haber sitesinde dikkat çeken bir haber yayınlandı. Yayınlanan haberde Halk TV programcısı gazeteci Emin Çapa'nın iddialarına yer verildi.

Halk TV programcısı Emin Çapa, sosyal medya hesabından yaptığı dikkat çeken açıklamalarda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile olduğunu söylediği bir görüşmeyi takipçilerine aktardı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığı için görüştüğü kişinin 'liderlerin kafasındaki birçok girdiye yanıt verdiğini' iddia eden gazeteci Emin Çapa, o kişinin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu olmadığını da söyledi. Çapa'nın sosyal medyadan paylaştığı tepki çeken açıklama şöyle:

"Aslında, 'Sayın Kılıçdaroğlu'nun bana ve Sn Karamollaoğlu'na görüşmeye gönderdiği adaya bir itirazım yok. Ama kamuoyu bunu ikinci Ekmelettin vakası olarak algılarsa diye hazırlık yapıyor, sorumluluğu Sn Kılıçdaroğlu'nun üzerine yıkıyorum' diyor.

Aslında Meral Akşener, sayın Kılıçdaroğlu'nun adaylığını ister. Bu durum kendisine tüm yetkileri kullanacak olan başbakanlık için pazarlık yapma şansı verir. Ayrıca Sn Yavaş'tan kesin emin değilim ama, sayın İmamoğlu'nun 'yetkisiz Cumhurbaşkanı' olmayı istemediğinden kesin olarak eminim.

İşte o yüzden Sn Kılıçdaroğlu'nun kendileriyle görüşmeye gönderdiği 'arkasında parti desteği olmayan' adayı ideal çözüm olarak görüyor. Dikkat ederseniz, 'Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Başbakan gibi yetki kullanabilir' diyor. Buradaki sorun kamuoyu bu adayı kabul eder mi?

Oradaki aday sayın İmamoğlu değil. Şu anda hiç kimsenin konuşmadığı, adı kamuoyunda bilinmeyen, tanınmayan bir aday. Partilerle ilişkisi olmadığı için 'bu adım tutar' denen bir aday var. Kendisinden onay almadan adını açıklayamam.

Ama liderlerin kafasındaki birçok girdiye yanıt veriyor. Ama o girdilerin büyük kısım halkın umurunda değil. Seçmen beğenir mi? Ben ciddi bir şok yaşadım. Henüz emin değilim.

Bu isimler gibi tanınan biri değil. Ama söylediğiniz mantığa yakın. Fakat henüz sadece konuşuyorlar. Yani bana söylenen bu."

BÜYÜK TEPKİ YAĞDI

Öte yandan Emin Çapa'nın yaptığı paylaşıma çok sayıda kişinin tepki gösterdiği görüldü. O kişilerden biri de Sol Meydan Genel Yayın Yönetmeni Sadık Şimşek oldu.

Şimşek'in açıklaması şu şekilde oldu::

Önümüzdeki seçimi muhalefetin riske atma lüksü olmadığını her fırsatta dile getiriyoruz. Ancak bu muhalefetin seçim kazanmak gibi bir derdi olmadığı için Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ı bekleterek seçimi kazanamayacakları adaylarla seçime gitmek istediğini görüyoruz.

Muhalefetin bir seçimi daha iktidara hediye etmesi durumunda bu muhalefetin sonraki ilk seçimde sandığa gömüleceğine tanıklık edecektir Türkiye..

Türkiye'nin görüldüğü üzere aslında bir iktidar değil bir muhalefet sorunu olduğunu görüyoruz.

Muhalefet yapmayı beceremeyen ve toplumun taleplerinden oldukça uzak bir muhalefet karşımızda.

Ekrem İmamoğlu ve Yavaş'ın adaylığını tıkamak demek kimse kusura bakmasın da Türkiye'nin önü tıkamak ve bir seçimi daha kaybetmek demektir.

Muhalefet yetkililerin toplumun taleplerine kulak vermekten başka bir çaresi yoktur..