CHP'den Altılı Masayı Dağıtan Yasak! Büyük Tepki Var

Kemal Kılıçdaroğlu hakkında flaş iddia!

CHP'den Altılı Masayı Dağıtan Yasak! Büyük Tepki Var
Yayınlanma Tarihi : 23 Mayıs 2022 15:11

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''Gönlümün adayı'' cümlesinin kullanılmaması için talimat verdiği öğrenildi.

Aylardır Eren Erdem, Tunç Soyer, Muhittin Böcek ve Ekrem İmamoğlu ile Murat Ongun gibi isimler gönlümdeki aday Kemal Kılıçdaroğlu açıklaması yapıyordu. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu son Maltepe mitingiyle adaylığını resmen ilan etmiş oldu. Üstelik anketlerde hem Mansur Yavaş hem de Ekrem İmamoğlu'nun gerisinde olmasına rağmen. Sadece muhalefet tabanında değil kendi tabanının büyük bir bölümünde dahi adaylığı istenmeyen Kılıçdaroğlu adım adım adaylığa koşuyor.

Oda TV tarafından yayınlanan bir haberde Kılıçdaroğlu'nun CHP içerisinde yeni bir talimat verdiği öğrenildi.

İddiaya göre "Gönlümün adayı" kelimesini yasaklayan Kılıçdaroğlu, kurmaylarına "Kılıçdaroğlu CHP'nin adayı deyin" şeklinde talimat verdi.

Bu karar sosyal medyada da büyük tepki çekti. Çok sayıda kişi gönlümüzdeki aday Mansur Yavaş yada Ekrem İmamoğlu derken CHP'nin büyük bir yanlış içerisinde olduğunu belirtiyor.

Öte yandan çok sayıda siyasi gözlemci de CHP'nin bu kararının altılı masayı dağıtma girişimine dönüştüğüne dikkat çekiliyor.

Zira İyi Parti tabanında Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkanların sayısı çok fazla. Hal böyle olunca her partinin kendi adayını çıkarması bekleniyor.

Zaten Ali Babacan'da bu gelişmenin il sinyallerini vermiş ve ortak aday olmaması durumunda kendisinin de aday olacağını duyurmuştu.

Bu yaşananlardan gördüğümüz tek bir şey var. Muhalefet bir kez daha kazanmak istemiyor. Mansur Yavaş gibi farkla seçimi kazanabilecek bir aday varken 75 yaşına Merdiven dayamış Kılıçdaroğlu ile Erdoğan'ın karşısına çıkmak 10.kez balkon konuşmasını dinlemekten başka bir işe yaramayacak.

SADIK ŞİMŞEK