CHP'li eski vekil muhalefeti sarsacak anketi açıkladı

Korkusuz gazetesinde yazılarıyla yer alan CHP eski milletvekili Son anket sonuçlarını köşesinden paylaşan Barış Yarkadaş, muhalefetin epey bir yol kat etmesi gerektiğini söyledi.

CHP'li eski vekil muhalefeti sarsacak anketi açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 05 Şubat 2022 23:53

Muhalefet tarafında özellikle TELE1 ve Halk TV canlı yayınlarına katılanların görüşlerine bakıldığında muhalefetin Erdoğan karşısında seçimi ilk turda farkla kazanabileceği algısı yaratılıyor. Oysa masadaki anketlerde kararsızların oy oranı oldukça fazla olduğu gibi bu kararsızların muhalefete de yakın olmadığı görülüyor.

CHP içerisinde koltuğunu Kılıçdaroğlu'na borçlu olan siyasiler Israrla Mansur Yavaş ve İmamoğlu'nun adaylığına karşı çıkarken Kılıçdaroğlu'nu gazlama görevine devam ediyorlar.

CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş Korkusuz gazetesindeki köşesinde Bulgu ile Motto Araştırma şirketinin başkanı Semih Turan ve arkadaşlarının yaptığı son anketi paylaşarak Muhalefetin epey bir yol kat etmesi gerektiğine inandığını belirtti.

Barış Yarkadaş köşesinde aynen şunları yazdı..

"Semih Turan ve arkadaşlarının yaptığı araştırmada, 'Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?' sorusunun cevabı da aranmış. Aynı katılımcıların bu soruya verdiği cevaplar, muhalefetin epey bir yol kat etmesi gerektiğini gösteriyor. Çünkü; araştırmaya göre, pazar günü yapılacak olan bir seçimde, AKP yüzde 31.8, CHP 27, İYİ Parti 14, HDP 11, MHP 7 oranında oy alıyor."

Yani görüldüğü gibi öyle sanıldığı gibi ceketi koyan Erdoğan karşısında kazanamıyor. Muhalefetin aklını başına alıp tabanın sesine kulak vererek seçimi kazanabilecek bir aday göstermesi şart.

Yazının devamı için Korkusuz