CHP'nin Kapatılmasıyla ilgili gerçeği Akif Beki ortaya çıkardı

Karar gazetesi yazarı Akif Beki bugünkü yazısında Sabah gazetesi baş yazarı Mehmet Barlas'ın Cumhuriyet Halk Partisi'nin kapatılmasıyla ilgili yazısını yorumladı. Çarpıcı bir değerlendirmede bulundu.

CHP'nin Kapatılmasıyla ilgili gerçeği Akif Beki ortaya çıkardı
Yayınlanma Tarihi : 10 Kasım 2021 17:15

HDP'ye açılan kapatma davası devam ederken bir kapatma davasının da CHP'ye açılabileceği ve CHP'nin seçimlere katılmasının engellenebileceği öne sürüldü.

Oysa böyle bir durum mümkün görünmüyor. Böyle bir hamle karşısında AKP'nin çok güçlü bir şekilde oy kaybetmesi bekleniyor.

Akif Beki ise iddiaların ciddiye alınması gerektiğini öne sürerek AKP kanadında hem CHP hem de İyi Parti için bir hazırlık olabileceğini öne sürdü.

Karar gazetesindeki köşesinde Mehmet Barlas'ın iddialarına yer veren Akif Beki iddialarla ilgili oldukça çarpıcı ifadeler kullandı.

Akif Beki bir dönem AKP'de de görevde bulunmuş ve Erdoğan'ın başbakanlığı dönemindeki en yakın isimlerden biriydi.

Şimdilerde ise AKP'nin en güçlü muhalifleri arasında yer alıyor.

Karar gazetesi yazarı Akif Beki, “Muhalefetsiz bir seçim zaferi ha!” başlıklı köşe yazısında "HDP için istenen zaten malum da, ya İYİ Parti, o ne olacak! Merak buyurmayın, unutulmuş değil. Barlas, aklını başına almazsa onun da kapısına kilit vurulacağını sertçe çıtlatıyor. Söylediklerinin ciddiye alınmasını da özellikle tembihlediğine göre kafasından uydurmuyor, iktidar içinde tartışılıyor demek bunlar." ifadelerinde bulundu..

Öte yandan yazısının devamında Nikaragua Devlet Başkanı Daniel Ortega'nın rakiplerini tutuklatarak girdiği seçimi yüzde 75'le kazandığını hatırlatan Akif Beki, "Yardımcı ağız rollerindeki Barlas’a ve esas ağızlarının söylemlerine bakılırsa iktidar da doğru çıkışı buldu: Muhalefeti sandığa sokma, zafer garantidir biiznillah, ha gayret!" değerlendirmesinde bulundu.

Akif Beki'nin iddialarına genç kuşak gazetecilerinden 'Sol Meydan' Genel Yayın Yönetmeni Sadık Şimşek ise youtube üzerinden yayınladığı bir video ile yanıt verdi.

Şimşek yaptığı değerlendirmede CHP'nin kapatılması mümkün değildir. AKP'yi bugüne kadar ayakta tutan ve girdiği her seçimi kaybeden bir parti AKP için büyük şanstır. AKP bu şansı kaybetmek adına CHP'yi kapatmaya kalkarsa Bağımsız bir Cumhurbaşkanı adayı çıkar ve İstanbul seçimlerinde nasıl 806 bin fark atıldıysa Türkiye genelinde o fark 8 milyona çıkar değerlendirmesinde bulundu..