CNN Türk'ün Ekrem İmamoğlu hazımsızlığı sürüyor! Büyük tepki yağdı

AKP'li Tevfik Göksu AKP'ye yakınlığıyla bilinen CNN Türk kanalına konuk oldu. İBB'ye karşı sergilenen tutuma tepki yağdı.

CNN Türk'ün Ekrem İmamoğlu hazımsızlığı sürüyor! Büyük tepki yağdı
Yayınlanma Tarihi : 03 Ocak 2022 00:42

Geçmişte Doğan grubunda iken daha tarafsız bir çizgide olan CNN Türk son dönemde AKP'ye yakınlığıyla bilinen bir kanal haline dönüştü.

Cumhuriyet Halk Partisi daha öncede CNN Türk'e boykot kararı almıştı. Kanalda hemen hemen her programda Cumhuriyet Halk Partisi hedef alınıyor.

Son hedef alınan isim ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu. İmamoğlu kanalda eleştirildiği gibi cevap hakkı da tanınmadı. Bu tavır sosyal medyada büyük tepki konusu oldu. En sert tepki ise Ekrem İmamoğlu'nun en yakınındaki isimlerden biri olan Murat Ongun'dan geldi.

Oda TV'nin aktardığı habere göre: İBB Sözcüsü Murat Ongun, AKP'li Tevfik Göksu'nun katıldığı CNN Türk'te yayımlanan "Neler oluyor?" programında cevap haklarının engellendiğini ifade ederek tepki gösterdi.

Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, CNN Türk'te "Neler oluyor?" programına konuk oldu.

Tevfik Göksu programda, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ve CHP'yi hedef aldı.

BB temsilcileri yayına bağlanmak ve cevap haklarını kullanmak istese de CNN Türk bu talebi yanıtsız bıraktı.

İBB Sözcüsü Murat Ongun, cevap verme haklarının engellendiğini vurgulayarak CNN Türk'e tepki gösterdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun'un paylaşımı şöyle oldu:

“CNN Türk yine tek taraflı bir yayınla, yalan iddiaları yayınlıyor. Üstelik, yanıt verme hakkımızı da engelliyor. Tevfik Göksu’nun asılsız ve uydurma iddialarına yanıt vermek çok kolay. Yeter ki, cevap hakkımıza saygı duyun. Neden korkuyorsunuz? @cnnturk

Hamd olsun, bugün de İBB AK Parti Grup Başkanvekili ve hamisi CNN Türk televizyonu doğrulardan fellik fellik kaçtı. Cevap hakkımız yine engellendi. Korkmayın, doğrular iyidir.

Tevfik Göksu bu akşam CNN Türk’te 'Murat Ongun mahkeme kararı ile yalancı ilan edilmiştir' dedi. Mahkeme kararı varsa ben istifa edeceğim, yoksa Tevfik Göksu’yu istifaya davet ediyor ve meydan okuyorum! (Danıştay kararı elimde, düşünerek hareket ediniz lütfen.)"