Cumhur İttifakına Büyük Şok! Milli Yol Partisi Kuruluyor

Muhsin Yazıcıoğlu tarafından kurulan BBP şimdilerde Cumhur İttifakı içerisinde. Bu durumdan rahatsız olanlar yeni parti kuruyorlar.

Cumhur İttifakına Büyük Şok! Milli Yol Partisi Kuruluyor
Yayınlanma Tarihi : 05 Aralık 2021 16:18

Büyük Birlik Partisi Muhsin Yazıcoğlu vefat ettikten sonra AKP'ye yakınlaşan bir parti haline geldi. Yazıcıoğlu döneminde parti en sert muhalefet yapan partiler arasında yer alıyordu.

Sonrasında partinin Genel Başkanlığına gelen Mustafa Destici adeta AKP'nin ortaklarından biri gibi hareket etmeye başladı. Ve günümüzde de Cumhur ittifakının ortakları arasında yer alıyor.

Ayrıca Mustafa Destici AKP listelerinden de aday olarak milletvekili seçilmişti.

Bu durumdan rahatsız olanlar yeni bir parti kuruyorlar. Büyük Birlik Partisi eski Genel Başkan yardımcılarından Remzi Çayır ve beraberindekiler Milli Yol Partisi'ni kurma kararı aldılar.

Partinin Milliyetçi ve Vatansever bir bakış açısına sahip olduğu belirtilirken Muhsin Yazıcıoğlu'nun dava arkadaşlarının yeni bir alternatif adresi olacağının altı çizildi.

BBP'DEN İSTİFALAR OLABİLİR

Öte yandan Büyük Birlik Partisi'nden de yoğun bir şekilde partinin kurulmasıyla birlikte istifalar bekleniyor.

HANGİ İTTİFAKTA YER ALACAK?

Milli Yol Partisi'nin Millet İttifakına katılabileceği öne sürülürken yeni bir ittifakın da gündeme gelebileceği konuşuluyor. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan üçüncü bir ittifak önermişti. Böyle bir durumda Milli Yol Partisi'nin de üçüncü ittifakta yer alması bekleniyor.