Deniz Baykal Yeniden Sahnede! İmamoğlu ve Yavaş destekçileri isyanda

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın önünü tıkayan Kemal Kılıçdaroğlu operasyonunu tam gaz sürdürüyor. Deniz Baykal ile İlhan Kesici bir araya geldi..

Deniz Baykal Yeniden Sahnede! İmamoğlu ve Yavaş destekçileri isyanda
Yayınlanma Tarihi : 11 Kasım 2021 15:56

AKP'yi ayakta tutan politikaları nedeniyle uzun yıllar eleştirilen isimlerden biri olan Deniz Baykal yeniden sahnede. Yerini bıraktığı Kemal Kılıçdaroğlu'da tıpkı Deniz Baykal gibi seçmenin sesine kulak vermeden hareket etmeye devam ediyor.

19 yıllık AKP iktidarında Ana muhalefet partisi olarak faaliyet yürüten CHP her seçim döneminde iktidarı altın tepside sunan adaylar ve politikalarla yarışa katılıyor.

Geçmişte Ekmeleddin İhsanoğlu'nu aday gösteren CHP büyük bir hezimet yaşamıştı.

Şimdilerde ise Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın seçimi kazanmasına kesin gözüyle bakılmasına rağmen 74 yaşındaki İlhan Kesici'yi aday göstererek Erdoğan'a bir seçimi daha hediye etmek istiyorlar.

CHP'nin tabanda karşılık bulmayan bu tavrı büyük tepkilere yol açıyor. Toplum Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın adaylığını talep ederken CHP Genel Merkezi ise başta Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere sağ kökenli İlhan Kesici'yi parlatma derdinde.

Bugün ise Oda TV tarafından yayınlanan bir haber siyasi kulisleri alt üst etti.

Yeniçağ gazetesi tarafından da manşetten verilen ODATV'nin özel haberine göre; CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ı ziyaret ederek dikkat çeken bir görüşme gerçekleştirdi.

Basına kapalı olarak gerçekleşen bu Görüşmede Aslı Baykal ve eski CHP Milletvekili Yılmaz Ateş’in de olduğu, görüşmenin de Ankara’daki Angora evlerinde yapıldığı belirtiliyor..

İlhan Kesici tarafından gerçekleştirilen bu Ziyarette iç siyaset ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri konuşulduğu da bildirildi.

Öte yandan Deniz Baykal’ın Cumhurbaşkanı adayının İlhan Kesici olduğu ve bu konunun görüşmede gündeme geldiği iddia ediliyor.

Tabandan ise İlhan Kesici'nin adaylığına hayır sesleri giderek artıyor. CHP genel merkezinin yine bir hata yaparak Kesici'yi aday göstermesi durumunda büyük bir hezimet yaşanması öngörülüyor..