Destici'den sokağa çıkanlara flaş sözler! Bu millet size gerekirse dersi verir

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'den sokağa çıkanlara yönelik flaş: Bu millet size gerekirse dersin en alasını verir

Destici'den sokağa çıkanlara flaş sözler! Bu millet size gerekirse dersi verir
Yayınlanma Tarihi : 28 Kasım 2021 02:33

Türkiye'nin çeşitli kentlerinde bazı vatandaşlar eylem yaptılar. Hayat pahalılığını gerekçe gösteren vatandaşlara yönelik bu tepki iktidar kanadından sert sözlerle eleştirilirken bir tepki de Cumhur ittifakının küçük ortaklarından BBP'den geldi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici sokağa çıkarak eylem yapan vatandaşlara şok sözlerle yüklendi.

Konuyla ilgili açıklamasında BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Sokağı tahrik etmeyin. Milleti birbirine düşürecek hareketlerden kaçının. Marjinal grupların peşine takılmayın. Yoksa bu millet size sandıkta da sokakta da gerekirse dersin en alasını verir" diyerek şok sözlerle eylemcileri hedef aldı..

MUSTAFA DESTİCİ MUHALEFETİ SUÇLADI

İktidarın destekçilerinden biri olan Mustafa Destici ayrıca muhalefetin hayat pahalılığı çıkışına da da tepki göstererek muhalefetin algı yönetimi yaptığını öne sürdü.

Destici'ye göre gıda krizi ve yüksek enflasyon sadece Türkiye'de değil tüm dünyada yaşanıyor. Başkanlık sistemine de desteğini tekraren açıklayan Destici söz konusu açıklamasında seçimlerin 2023 yılında yapılacağına da dikkat çekti..

RANTÇI SUÇLAMASI

Muhalefetin seçim mitingleri kararını da eleştiren Mustafa Destici'nin hedefin de CHP vardı. CHP'nin miting yapma kararını hedef alan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici söz konusu açıklamasında muhalefeti ekonomi üzerinden siyasi rant elde etmekle suçladı.

Mustafa Destici'nin açıklamalarına sosyal medyada çok sayıda vatandaştan da tepki yağdı..