Doğu Perinçek: CHP ve İyi Parti hükümet kuramaz diyerek nedenini açıkladı

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek : Türkiye'de Amerika'dan yönlendirilen bir hükümet kurulamaz diyerek İyi Parti ve CHP'yi hedef aldı.

Doğu Perinçek: CHP ve İyi Parti hükümet kuramaz diyerek nedenini açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 29 Kasım 2021 19:08

Son dönemde AKP'ye verdiği desteklerle bilinen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Konya'da temaslarda bulundu. Konya'daki ziyaretinde Doğu Perinçek CHP ve İyi Parti'yi hedef aldı.

Vatan Partisi kurultayında açıklamalarda bulunan Doğu Perinçek "Türkiye'de artık Amerika'ya hesap veren, Amerika'dan yönlendirilen bir hükümet kurulamaz diyerek O CHP imiş, İYİ Parti imiş falan Amerika'nın desteğiyle Türkiye'de hükümet olacağım projeleri geçersizdir diyerek millet ittifakını hedef aldı.

Perinçek söz konusu açıklamasında İyi Parti ve CHP'nin tekrar FETÖcüleri ve PKK'lıları devletin içerisinde işe alacaklarını da öne sürdü. Buna Türk ordusunun ve Türk polisinin müsaade etmeyeceğini belirten Doğu Perinçek Konya'daki Vatan Partisi kurultayında çok ağır sözlerle İyi Parti ve CHP'yi hedef aldı..

Doğu Perinçek'in açıklamaları kısa sürede gündem olurken çok sayıda İyi Partili bu açıklamalara tepki göstererek geçmişte bebek katili Öcalan'a çiçek veren biri bunları söylüyor diyerek Doğu Perinçek'e tepki gösterdiler.