Doğu Perinçek ve Ayhan Bilgen'in Görüştükleri Ortaya Çıktı

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve HDP'den ayrılan Ayhan Bilgen'in görüştükleri öğrenildi. Bunun üzerine Ayhan Bilgen, görüşmenin içeriğini 'ülke sorunlarını konuştuk' diyerek açıkladı.

Doğu Perinçek ve Ayhan Bilgen'in Görüştükleri Ortaya Çıktı
Yayınlanma Tarihi : 22 Ocak 2022 23:52

HDP'den istifa ederek yeni parti kurma hazırlığında olan Ayhan Bilgen'in Doğu Perinçek ile bir görüşme yaptıkları ortaya çıktı. Her iki isimde konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Ayhan Bilgen ve Doğu Perinçek görüşmesinin ortaya çıkmasının ardından iki siyasi isim açıklama yaptı. Doğu Perinçek görüşmenin içeriğine dair bilgi vermezken Ayhan Bilgen ise "Özel olarak yaptığımız bir görüşme değildi. Ülke gündemine dair sorunları konuştuk, siyaset konuştuk" diye açıkladı.

Oda TV'nin haberine göre, görüşmenin, Ayhan Bilgen’in cezaevinden çıkması sonrasında gerçekleştiğini aktaran Doğu Perinçek, görüşmenin içeriğine dair “Onu açıklamak istemiyorum” dedi. Vatan Partisi Genel Başkanı, “İstediğim zaman görüşürüm. Tam ne zaman görüştüğümü ve ne konuştuğumuzu açıklamak istemiyorum. O bana kalmış bir şey” ifadelerini kullandı.

Ayhan Bilgen ise görüşme ile ilgili “Ülke sorunlarını konuştuk” dedi. “Karşılıklı görüştük. Nezaket ziyaretiydi” ifadelerini kullanan Ayhan Bilgen, “Cezaevinden çıktıktan sonra başka siyasetçiler ile de görüştüm. Muhalefetten hemen hemen her partiyle de görüştüm. Özel olarak yaptığımız bir görüşme değildi. Ülke gündemine dair sorunları konuştuk, siyaset konuştuk” açıklamasını yaptı.

HDP'DEN İSTİFA ETMİŞTİ

Eski Kars Belediye Başkanı ve Milletvekili Ayhan Bilgen, 2007 yılından bu yana üyesi olduğu HDP'den 14 aralık 2021 tarihinde istifa etmişti. Ayhan Bilgen'in yeni parti kurma hazırlığı içerisinde olduğu biliniyor.