Ekonomist Atilla Yeşilada 'ne zaman yapılırsa yapılsın' dedi, seçimin sonucunu duyurdu

Ünlü ekonomist Atilla Yeşilada, "Seçim ne zaman yapılırsa yapılsın. Bu seçim Erdoğan’ın son seçimi olacak" açıklamasında bulunarak Erdoğan'ın emekli olacağını öne sürdü.

Ekonomist Atilla Yeşilada 'ne zaman yapılırsa yapılsın' dedi, seçimin sonucunu duyurdu
Yayınlanma Tarihi : 19 Ocak 2022 18:08

Yapılacak seçimler merak ediliyor. Seçimi muhalefet mi kazanacak yoksa AKP'mi büyük ilgi konusu. Anketlere bakıldığında her iki tarafta ilk turda seçimi kazanamıyor. Muhalefet hata yapmaz Ekrem İmamoğlu ya da Mansur Yavaş'ı aday gösterirse ikinci turda seçim kazanılıyor. Tabandan bu yönde yoğun talep var.

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre; Ekonomist Atilla Yeşilada bu kez ekonomiyle ilgili değil de siyasetle ilgili tahminlerde bulundu ve AKP'nin seçimi kaybedeceğini ima etti.

Ekonomist Atilla Yeşilada, bu hafta YouTube'da Mesele Ekonomi’de yayınlanan Zor Görev programında güncel konuları ele aldı.

Yeşilada, AKP oylarındaki kısmi artışın nedenlerini ve bunun geçici mi kalıcı mı olacağını masaya yatırdı.

"ERDOĞAN'IN SON SEÇİMİ OLACAK"


Halkın gündeminin enflasyon ve işsizlik olduğunu söyleyen Yeşilada, seçim senaryolarına da değindi. Seçim için en doğru zamanın sonbahar olduğunu söyledi.


Yeşilada, "Seçim ne zaman yapılırsa yapılsın. Bu seçim Erdoğan’ın son seçimi olacak. Emeklilik hayatında mutluluklar diliyorum” dedi. Ayrıca, AKP’nin kurduğu gelir paylaşım modeline de değindi.