Erbakan AKP'ye kapıyı kapattı! Battığı açık olan gemiye binmek doğru değil

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Cumhur ittifakına katılacakları iddialarına “Battığı açık olan gemiye binmek doğru değil” ifadeleriyle yanıt verdi.

Erbakan AKP'ye kapıyı kapattı!  Battığı açık olan gemiye binmek doğru değil
Yayınlanma Tarihi : 10 Eylül 2022 15:56

Duvar'dan Serkan Alan'a konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Fatih Erbakan söz konusu röportajında AKP'ye kapıları tamamen kapattı.

Her iki ittifaktan da partilerinin uzak olduğunu belirten Fatih Erbakan şunları söyledi.

Biz kendimiz seçime girmek ve kendi cumhurbaşkanı adayımızı çıkarmak üzerine yoğunlaşmış durumdayız. Her iki ittifaktan da uzağız. Seçmenlerle, halkla buluştuğumuzda da, “İki ittifaka da girmediniz, çok iyi yaptınız” ifadelerini duyuyoruz. Bazı araştırmalar yapıldı ve seçmenin yüzde 40’ı iki ittifaktan da memnun değil. Kararsızların çok yüksek olması da bunu gösteriyor. AK Parti’den ciddi kopuşlar oluyor ama bunlar ‘Altılı Masa’ya da gitmiyor. İki ittifakta olmayan bir parti olarak kendimizi avantajlı görüyorum.

Şu andaki şartlarda ittifaklar içerisinde yer almıyoruz. Cumhur İttifakı’yla ilgili, 20 yılın faturasına tam da gemi batarken ortak olmak mantıklı değil. En son Antep’teydik. İnsanların artık boğazına kadar gelmiş, bıçak kemiğe dayanmış. “Ne yaparsanız yapın bizi bunlardan kurtarın” diyorlar. Sadece bizim tabanımız veya seçmen olacaklar değil her kesimden insan bunu söylüyor. Ekonomik kriz ve adaletsizlikler insanları canından bezdirmiş. Battığı açık olan gemiye binmek ve 20 yılın faturasına ortak olmak doğru değil.