Erdoğan'dan şaşırtan Kılıçdaroğlu kararı. Herkesin merak ettiği soru

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın , Kemal Kılıçdaroğlu hakkında açtığı 17 davayı geri çektiği ortaya çıktı

Erdoğan'dan şaşırtan Kılıçdaroğlu kararı. Herkesin merak ettiği soru
Yayınlanma Tarihi : 20 Kasım 2021 21:26

CHP Genel Başkanı Helalleşme çağrısında bulununca bir anda gündem oldu. Yandaşlar yazarlar bile adı Cumhurbaşkanı adayları arasında geçen Kılıçdaroğlu'nu parlatmanın peşine düştüler. İmamoğlu ve Yavaş'ın aday olması durumunda seçimi kaybedeceğini düşünen çevreler çareyi seçim kaybetmekle ünlü Kılıçdaroğlu'nun adaylığında buldular.

Hemen hemen tüm anketler Kılıçdaroğlu'nun şansının olmadığını gösterirken İyi Parti ve CHP yöneticileri Belediye başkanlarının adaylığına karşı çıkarak seçmenin önüne Kılıçdaroğlu veya İlhan Kesici'yi çıkarmaya kararlı görünüyor.

Helalleşme çağrısının aslında bir adaylık ilanı olduğu açıkça ortada. Oda TV'de yer alan bir haberde TBMM'deki grup toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Helalleşme" çağrısına değinen AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu hakkında açtığı toplam 4.4 milyon liralık 17 davayı geri çektiği ortaya çıktı..

Konuyla ilgili açıklamasında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Kılıçdaroğlu’na açtığı davaları geri çektiğini dile getirerek, “Bay Kemal, ben seninle ilgili kazandığım davaları geri çektim mi? Çektim, ama sen bunların hiçbirinin kadrini, kıymetini bilmedin, anlamadın” ifadelerine yer vermişti..

Erdoğan tarafından Alınan bu kararın ardından Erdoğan ile Kılıçdaroğlu arasında "Karşılıklı helalleşme mi oluyor" düşüncesi de doğmuş oldu. Öte yandan bu gelişmeyi Yeniçağ gazetesi'de Oda TV'yi kaynak vererek manşetten duyurdu.

Kaynak: ODATV - YENİÇAĞ