Eski Bakan Hüseyin Çelik'ten iktidara eleştiri: Başımıza taş düşse dış güçlere havale ediyoruz

Dolar kurundaki artış sonrası AKP'liler dış güçler vurgusuna dikkat çekmişti. Eski AKP'li Bakan Hüseyin Çelik yaşanan gelişmeleri değerlendirdi ve AKP'yi eleştirdi.

Eski Bakan Hüseyin Çelik'ten iktidara eleştiri: Başımıza taş düşse dış güçlere havale ediyoruz
Yayınlanma Tarihi : 24 Kasım 2021 20:12

Doların fırlamasıyla birlikte AKP'liler ve AKP medyası yine dış güçler vurgusuna dikkat çektiler. Dış güçler meselesine dün Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'da dahil olmuş ve AKP'nin bu yöndeki açıklamalarının gerçekçi olmadığını dile getirmişti.

Dış güçler tartışmasına bir isim daha dahil oldu. AKP'de uzun yıllar üst düzey görevlerde bulunmuş eski Bakan Hüseyin Çelik , AKP'yi kızdıracak değerlendirmelerde bulundu.

Açıklamasında "Başımıza taş düşse dış güçlere havale edip, kendimizi kurtarmaya çalışıyoruz. Bir ülkede demokrasi ve can güvenliği yoksa kimse yatırım yapmaz'' ifadelerine yer veren Hüseyin Çelik ayrıca parayla vatandaşlık konusuna da değinerek ''Vatandaşlık almak için alınan gayrimenkullere gelen sermaye diyorlar. Bu sermaye değil. Paranız yüzde 50'nin altına gelmişse pul olmuştur'' ifadelerini kullanarak tepki gösterdi.

DOLARIN FIRLAMASI SONRASI ORTAYA ATILAN KURTULUŞ SAVAŞI BENZETMESİNE TEPKİ

Öte yandan Hüseyin Çelik ekonomik kurtuluş savaşı tartışmalarına ilişkin de açıklamalarda bulundu. Ve bu konuyla ilgili olarak ise '' Buna Kurtuluş Savaşı diyenlerin kendi fikir özgürlüğü. Değil diyenler de vatan haini değil. Başarmak isteyen yol bulur. İstemeyen mazeret arar." değerlendirmesinde bulundu.

Hüseyin Çelik AKP'de Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür Bakanlığı gibi üst düzey görevlerde bulunmuştu.