Fatih Erbakan ipleri kopardı! AKP'ye görülmemiş dolar tepkisi

Dolar kurunun fırlamasına en sert tepkiyi Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan tepki gösterdi..

Fatih Erbakan ipleri kopardı! AKP'ye görülmemiş dolar tepkisi
Yayınlanma Tarihi : 13 Aralık 2021 19:49

Dolar kurunun yükselmesi muhalefetin sesinin daha yüksek çıkmasına neden oldu. CHP ve İyi Parti'den sonra Cumhur İttifakının gözünü kestirdiği Yeniden Refah Partisi'de sert sözlerle erken seçim talebinde bulundu.

Sözleriyle adeta AKP ile ittifak yapmayacağını ilan etmiş olan Fatih Erbakan twitter üzerinden yazdıklarıyla gündemi sarstı..

Afrika benzetmesi ise sosyal medyanın zirvesine oturan başka bir detay oldu..

İşte Erken seçim çağrısında bulunan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın yazdığı o eleştiri mesajları

Dolar kurunun 14 TL’yi aşmasıyla, asgari ücretli çalışanın saat başına ücreti ‘70 cent’ seviyesine düşmüş ve açlıkla boğuşan Afrika ülkeleri seviyesine yaklaşmıştır.

Asgari ücretli vatandaşımız 10 saat çalışması karşılığında 7 dolar kazanacak, 7 dolar yurtdışında bir fincan kahve parasıdır.

11.jpg


Emeklimizin günlük geliri 3,73 dolar seviyesine düşmüş ki bu da emeklimizin 2 günlük toplam gelirinin Amerika’da bir fincan kahve bedeli olduğunu göstermektedir.

Dört kişilik aile için yoksulluk sınırı 15 bin TL’ye yaklaştı. Bu gidişle milletvekili emeklimiz dahi yoksul sınıfına girecek.


Elbette ki emeklimiz, asgari ücretlimiz gidip Amerika’da kahve içmeyecek ama bu kıyaslamalar ülke olarak ekonomik anlamda Bangladeş seviyesinin de altına doğru gittiğimizi ortaya koyuyor.

Yazıktır, günahtır. Şu cennet vatanda varlık içinde yokluk yaşıyoruz. Bu aziz millet bunu haketmiyor.

Vatandaşın bütün bunlara karnı tok. Bu millet sizden artık bir an evvel seçim sandığını önüne getirmenizi bekliyor…