Fazıl Say'ın Sözleri CHP'yi Karıştırdı

Adayını açıklayan Fazıl Say, Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıktı..

Fazıl Say'ın Sözleri CHP'yi Karıştırdı
Yayınlanma Tarihi : 23 Şubat 2022 19:01

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say'da adayını açıkladı. Daha önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sosyal medya hesabından sert sözlerle eleştiren Fazıl Say bu kez adaylık tartışmasına dahil oldu.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Fazıl Say "Kılıçdaroğlu’nun ve tüm CHP’lilerin çok iyi anlaması gereken bir şey var; bu toplum umutlarla ayakta kalabildi. Umutlar tükenirse, bu iş bitecek, milyonların umutları. Ve o umutlar, bir tek anketlere de topluma da yansıyan rakamlardadır. Açık ve net; Aday Ekrem İmamoğlu olmalıdır'' ifadelerine yer verdi.

Bir takipçisi "Hemen tamamlamak isterim izninizle, ya da Mansur Yavaş olmalıdır" cevabını verince Fazıl Say bu kez "Evet olabilir. Emin değilim. İmamoğlu’nun tüm topluma etkisinin ve inandırıcılığının daha derin daha kapsamlı olacağını düşünüyorum. Bir kere; aday Kılıçdaroğlu olmamalı. Mansur Yavaş da iddialı bir aday olur. Elbette Destekleriz. Ancak İmamoğlu çok daha yüksek bir rakama varır." diyerek tercihini İmamoğlu'ndan yana kullandı..