Günler sonra Erdoğan'dan açıklama geldi! Sezen Aksu'nun sözlerine tepki gösterdi

Cuma namazının ardından yaptığı konuşmada isim vermeden Sezen Aksu’ya tepki gösteren Erdoğan, “Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz; o dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir” açıklamasında bulundu.

Günler sonra Erdoğan'dan açıklama geldi! Sezen Aksu'nun sözlerine tepki gösterdi
Yayınlanma Tarihi : 21 Ocak 2022 19:06

Sezen Aksu'nun şarkısı Türkiye gündeminden düşmüyor. Geçtiğimiz günlerde Devlet Bahçeli tepki göstermiş, Ekrem İmamoğlu, Fazıl Say, Zülfü Livaneli gibi isimler ise destek vermişti. Günler sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan da konuyla ilgili bir açıklama geldi. Erdoğan'ın açıklaması sert oldu.

Erdoğan konuyla ilgili açıklamasında "Hakaretlerin bini bir para. Bütün bunların karşısında dimdik duracak olanlar sizlersiniz. Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir. Havva validemize kimsenin dili uzanamaz. Onlara da had bildirmek bizim görevimizdir." ifadelerine yer verdi.

YETMEZ AMA EVET DEMİŞTİ

Öte yandan Sezen Aksu referandumda evet oyu kullanmış ve hayır oyu verenleri sert sözlerle eleştirmişti.

Sezen Aksu daha sonra yaptığı bir açıklamada kendini savunmuş "Birileri evrensel hukuk kuralları içinde Türkiye'yi demokratikleştireceğine dair bir söz verdi. Ben de bu vaatlere şans tanıdım." ifadelerine yer vermişti.