Halk TV'nin Tazminatsız kovduğu sunucu yeni kanalını buldu

Halk TV'nin tartışmalı bir şekilde işine son verdiği Fatih Ertürk TELE1'e geçiş yaptı.

Halk TV'nin Tazminatsız kovduğu sunucu yeni kanalını buldu
Yayınlanma Tarihi : 20 Kasım 2021 00:55

Halk TV Ankara bürosunu kapatma kararı almıştı. Bu gelişme sonrası ise Halk TV ünlü sunucu Fatih Ertürk'ün işine son vermişti.

Yasal haklarımı alabilmek için hukuki mücadelemi sürdüreceğim diyerek bu gelişmeyi sosyal medya hesabından duyuran Fatih Ertürk bu kez yeni kanalını duyurdu.

Tele1 ekranlarında işe başlayan Fatih Ertürk bundan böyle hafta içi her gün saat 16.00 ile 18.00 arasında Tele1 ekranlarında yer alacak.

Daha öncede Halk TV'nin kovmuş olduğu çok sayıda gazeteci Tele1'e geçiş yapmıştı.

Fatih Ertürk 22 Kasım Pazartesi gününden itibaren yeniden ekranda olacak..

Fatih Ertürk konuyla ilgili sosyal medya hesabından da bir açıklama yaparak Merdan Yanardağ'a övgüler dizdi. Fatih Ertürk açıklamasında ''Gazeteci patronlarla çalışmayı özlemiştim.Sadece haberi düşünen,çalışanlarına elindeki kısıtlı olanakları adil ve eşit paylaştıran,samimi,dürüst,sözünü sakınmayan @merdanyanardag ve @tele1comtr ekibi ile birlikte yeniden yürüme kararı aldım'' diye yazan Ertürk, ''Mücadelemiz, mücadeleniz olsun.Sevgiler'' ifadelerine yer verdi.

Merdan Yanardağ uzun bir süre Tuncay Özkan ile televizyonculuk yaptıktan sonra kendi kanalı olan TELE1'i kurmuştu. Halk TV'den ayrılan veya kovulan çok sayıda gazeteci de bu kanala geçmişti. Kanalda Uğur Dündar'da program yapıyor.