HDP Mansur Yavaş'ı hedef aldı! Yaptığının yenilir yutulur tarafı yok

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Selahattin Demirtaş geri adımı HDP cephesinde büyük tepkiye yol açtı! Bir HDP'li siyasetçi daha Mansur Yavaş'ı hedef aldı

HDP Mansur Yavaş'ı hedef aldı! Yaptığının yenilir yutulur tarafı yok
Yayınlanma Tarihi : 02 Haziran 2022 12:26

CHP'nin Van çıkarması tartışılmaya devam ediyor. En çok tartışılan konu ise Mansur Yavaş oldu. Van'da düzenlenen Belediye Başkanları Çalıştayı kapsamında ziyaret ettiği bir esnaf Mansur Yavaş'a , "Selahattin Demirtaş'ı da istiyoruz" şeklinde bir talepte bulunmuştu. O anda Mansur Yavaş'ın 'İnşallah' dediği görülmüştü. Mansur Yavaş'a ülkücü, ulusalcı ve milliyetçi camiadan tepkiler gelince Mansur Yavaş geri adım atmış ve söz konusu yanıtı kabul etmemişti.

MANSUR YAVAŞ'A YÖNELİK HDP CEPHESİNDE AĞIR TEPKİLER

Sol'da yer alan habere göre; HDP ise Mansur Yavaş'ın bu geri adımından rahatsız oldu. Çok sayıda HDP'li siyasetçi tepki gösterirken Meral Danış Beştaş'ta Mansur Yavaş'ı sert sözlerle hedef aldı.

Artı TV canlı yayınına katılan HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Yavaş'a tepki gösterdi.

Seçimlerde ortak aday fikrine sıcak baktıklarını söyleyen Beştaş, "Mansur Yavaş'ın yaptığının yenilir yutulur tarafı yok yani. 'İnşallah' kavramını resmi açıklamayla tekzip etmesini ben anlayamıyorum, izah edemiyorum. Yani bu değerlendirmeler HDP'nin kitlesinde de çok büyük bir tepkiye sebep oluyor, bunu da onları temsil eden biri olarak söylemekten bir sakınca duymuyorum" ifadelerini kullandı.