İddia: İmamoğlu görevden alınırsa yerine gelecek isim

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamaları siyasette deprem etkisi yarattı. İmamoğlu'nun görevden alınması durumunda yerine kimin geleceği kulislerde konuşulmaya başlandı.

İddia: İmamoğlu görevden alınırsa yerine gelecek isim
Yayınlanma Tarihi : 30 Aralık 2021 15:50

31 Mart yerel seçimlerindeki sonuca karşı çıkan AKP ve MHP yönetimi seçimin yenilenmesini istemişti. Haziran ayında yapılan seçimde Ekrem İmamoğlu ikinci kez Belediye başkanı seçilmiş ve AKP ile MHP büyük bir hezimet yaşamıştı.

O günden sonra Ekrem İmamoğlu'nu her fırsatta hedef almaya devam eden AKP ve MHP şimdilerde ise İstanbul Büyükşehir belediyesine başlatılan bir inceleme üzerine İmamoğlu'nu hedef almaya başladılar.

BAHÇELİ : SUÇU VARSA GÖREVDEN ALINMALI

MHP Genel Başkanı Bahçeli kendi yayın organları olan Türkgün gazetesine yaptığı açıklamada Ekrem İmamoğlu'nun görevden alınıp alınmamasıyla ilgili bir soruya çarpıcı bir cevap verdi.

Bahçeli konuyla ilgili açıklamasında "Suçluysa elbette görevinden alınmalı, büyükşehir belediye meclisi de yeni başkanı seçmelidir. Bu işin şakası yoktur. İçişleri Bakanlığı’nın özel teftişinden suçu olmayanın rahatsız olmasına gerek de yoktur. Eğer suç varsa cezası da olmalıdır.” ifadelerine yer verdi..

YERİNE KİM GELECEK?

2.jpg

Öte yandan Ekrem İmamoğlu'nun görevden alınması durumunda yerine gelecek ismin de Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'nun getirileceği öne sürülüyor. Büyükşehir belediye meclisinde AKP ve MHP'lilerin daha fazla çoğunluğu olduğu biliniyor..

OY PATLAMASI YAPAR

Siyasi uzmanlara göre ise Ekrem İmamoğlu'nun görevden alınması ve sonrasında Cumhurbaşkanı adayı olması durumunda oy patlaması yapabileceği düşünülüyor. Bu yüzden böylesi bir görevden almaya AKP'nin sıcak bakmayacağı konuşuluyor.