İddia: Meral Akşener ve İyi Parti'nin oyları anketlerde düştü

CHP destekçisi Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz son anketlerde Meral Akşener liderliğindeki İyi Parti'nin düşüşe geçtiğini öne sürdü. Ali Babacan ve Deva Partisi'ni gazlayan Kemal Özkiraz'a tepki de yağdı.

İddia: Meral Akşener ve İyi Parti'nin oyları anketlerde düştü
Yayınlanma Tarihi : 04 Kasım 2021 16:50

Yayınladığı anketlerle AKP ve MHP'de büyük tepki alan Kemal Özkiraz bu kez İyi Partililerin tepkisini çeken açıklamalarda bulundu.

Bir çok ankette İyi Parti yükseliş kaydediyor. Ancak Kemal Özkiraz'a göre İyi Parti düşüşte.

BABACAN'I İSE GAZLIYOR

Kemal Özkiraz AKP'den ayrılarak Deva Partisini kuran Ali Babacan'ı ise yayınladığı anketlerde yüksek göstererek gazlamaya devam ediyor.

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre Avrasya Araştırma'nın sahibi olan Kemal Özkiraz, sosyal medya hesabından yaptığı ilginç paylaşımla İYİ Parti'nin bir durgunluk dönemine girdiğini öne sürdü. Özkiraz, gözlemlediği kadarıyla İYİ Parti'de düşüş yaşanacağını da ifade etti.

333830-605x383.jpg

TEPKİ YAĞDI

Öte yandan Kemal Özkiraz'ın söz konusu paylaşımın ardından İyi Partililer tepki göstermeye başladı.

Türkiye'yi karış karış gezen Meral Akşener çok sayıda şehre gidiyor ve vatandaşların sorunlarını dinliyor. Bu kapsamda da yayınlanan çok sayıda ankette İyi Parti'nin oylarında bir yükseliş görülüyor.

AKP'ye yakınlığıyla bilinen anket şirketlerinde bile İyi Parti'nin oy oranı yüzde 15 seviyesinin altına inmiyor.

Tablo böyleyken Kemal Özkiraz'ın söz konusu iddiaları ise İyi Partililer tarafından ciddiye alınmıyor.

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NU GAZLAYANLAR KERVANINDA O DA VAR

Kemal Özkiraz ayrıca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu gazlayanlar arasında da yer alıyor. Toplum Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın adaylığına destek verirken Kemal Özkiraz ve onun gibi bir kaç CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu'nun da Erdoğan Karşısında aday olsa kazanabileceğini iddia ederek Kılıçdaroğlu'nu parlatamaya çalışıyorlar

İlgili Haberler