İstifa etmişti. Bülent Arınç tekrar Saray'a çıkıyor

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa eden Bülent Arınç tekrar saraya çıkıyor ancak bu kez farklı.

İstifa etmişti. Bülent Arınç tekrar Saray'a çıkıyor
Yayınlanma Tarihi : 17 Mart 2022 23:28

AKP içerisinde en çok eleştiren isimlerden biri olan Bülent Arınç gündemden düşmüyor. Katıldığı programlarda en çok eleştiren isimlerden biri olan Bülent Arınç bu eleştirileri nedeniyle AKP içerisinden tepkiler alıyor.

GÖREVİ BIRAKMIŞTI

Geçtiğimiz aylarda da Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa eden Bülent Arınç bu olayın ardından ilk kez Saray'a gidecek.

DAVET DOĞRULANDI

Turhan Çömez tarafından ortaya atılan iddiaya göre eski AKP'li milletvekilleri Saraya davet edildi. İddialara göre eski vekillerin başka partilere geçmemesi istenecek. Bu iddia doğru mu değil mi merak edilirken Bülent Arınç iddiaları doğrulayan bir açıklama yaptı.

Çömez kendisine davet gelmediğini ve gelse de gitmeyeceğini açıkladı.

ARINÇ SARAYA GİDECEK

Oda tv'de yer alan habere göre; Eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç kendisine davet geldiğini kaydederek "Evet davet geldi... Genel sekreterimiz aradı pazartesi günü 18.30'da davet etti. Kısmet olursa gideceğim" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa etme sürecini hatırlattığımız Bülent Arınç "O çok oldu ondan sonra da görüştük. O işler ayrı böyle bir davet olunca gitmemek olmaz" ifadelerini kullandı.