İyi Parti karıştı! Bir görevden alma daha geldi

İyi Parti'de beklenmedik gelişme. Geçmişte Ümit Özdağ'ı görevden alarak ihraç eden Meral Akşener liderliğindeki İyi Parti bir ismi daha görevden aldı.

İyi Parti karıştı! Bir görevden alma daha geldi
Yayınlanma Tarihi : 08 Kasım 2021 18:16

Geçmişte Ümit Özdağ'ı görevden alan İyi Parti'de yeni bir kriz daha patlak verdi. Bu kez kriz Lütfü Türkkan yüzünden çıktı.

Bir vatandaşa argo ifadeler kullanan Lütfü Türkkan sosyal medyada yoğun tepki çekti. Siyasilerden de tepki alan Lütfü Türkkan'ın istifası talep edildi.

Saatler boyunca sessiz kalan Meral Akşener liderliğindeki İyi Parti nihayet beklenen açıklamayı yaptı.

Lütfü Türkkan'ın görevden alındığı duyuruldu. Yerine ise MHP'den ihraç edildikten sonra bir süre Bağımsız olarak yoluna devam edip ardından İyi Parti'ye katılan Erhan Usta getirildi.

Erhan Usta MHP'den EYT'li vatandaşlara destek verdiği gerekçesiyle ihraç edilmişti.

Lütfü Türkkan'ın görevden alınmasıyla ilgili İyi Parti'den de bir açıklama yapıldı.

Halk TV'nin geçtiği habere göre o açıklamayı İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu yaptı. Ağıralioğlu açıklamasında Türkkan'ı görevden çektiklerini belirterek "Milletimize sorumluluk ne gerektiriyorsa onu yapacağız" ifadelerine yer verdi.

Milletvekilliği görevine devam eden Lütfü Türkkan'ın olası bir erken seçimde de Meral Akşener tarafından yeniden aday gösterilmeyeceği öne sürülüyor.