Kılıçdaroğlu, CHP'nin adayını ağzından kaçırdı

Halk TV'ye konuk olan Kılıçdaroğlu resmen Erdoğan'a meydan okuyarak CHP adayını açıkladı.

Kılıçdaroğlu, CHP'nin adayını ağzından kaçırdı
Yayınlanma Tarihi : 08 Şubat 2022 19:09

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı kim olacak merak ediliyor. Taban İlk olarak Mansur Yavaş o olmazsa Ekrem İmamoğlu aday olmalı diyor. İyi Parti ise aday çıkarmayacağını açıkladı. Diğer muhalefet partileri ise ortak adaydan yana tavır takınmış durumda.

CHP Genel Merkezi ve Genel Başkan Kılıçdaroğlu ise adaylık konusunda gerek kapalı kapılar ardında gerekse CHP medyasında bir aday üzerine yoğunlaşmış durumda.

Yandaş anketçiler sürekli olarak Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan karşısında güçlü olduğunu öne sürüyor. Oysa bir çok güvenilir anket firması Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu karşısında eze eze kazanacağını ortaya koyuyor. Tabanın ısrarına rağmen ise Erdoğan karşısında güçlü olan Yavaş ve İmamoğlu aday gösterilmiyor.

İşte bu noktada CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu katıldığı Halk TV yayınında CHP adayını ağzından kaçırmış oldu. Yeniçağ'ın derlemesine göre Kılıçdaroğlu 'Erken seçim olsun ve Erdoğan karşıma çıksın, onu sandıkta göndereyim' dedi. Kemal Kılıçdaroğlu böylece Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayını da açıklamış oldu.