Kılıçdaroğlu doları düşürecek formülü Halk TV'de Açıkladı.

Dolar kuru hiç olmadığı kadar yükselirken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'Doları' düşürecek formülü Halk TV ekranına bağlanarak açıkladı.

Kılıçdaroğlu doları düşürecek formülü Halk TV'de Açıkladı.
Yayınlanma Tarihi : 17 Aralık 2021 19:24

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dolar kurunun tarihi seviyelere yaklaşması üzerine Halk TV ana haber bültenine bağlandı.

İrfan Değirmenci'nin sorularına yanıt veren CHP Lideri programda doları düşürecek formülü de açıkladı.

2002 yılındaki seviyeden bile daha yüksek konumda olan dolar piyasalarda endişeye yol açıyor. İş dünyasındaki tedirginlik markete ve pazara da yansıyor. Halkın alım gücü giderek düşerken muhalefet ise erken seçim taleplerini her fırsatta yüksek sesle dile getiriyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'da bu talebini bir kez daha tekrarladı.

Gerçek Gündem'in derlediği habere göre: Halk TV Ana Haber'e katılan Kılıçdaroğlu, herkesin konuşmasını gerektiğini söylerken; erken seçim ilan edildiği takdir ülkenin toparlanacağını söyledi.

TEK OLASILIK SEÇİM

''TÜSİAD Başkanı ile konuştum herkesin konuşması gerektiğini söyledim. Şu an seçim ilan etseler yarın ülke toparlanır'' diyen Kılıçdaroğlu, ''Bu akşam desinler bunu yarın toparlanırız. Erdoğan ve Bahçeli'nin tek olasılığı seçimdir.

GİDİŞAT DOĞRU DEĞİL

Bu hükümet çoklu organ yetmezliği ile karşı karşıya. Susma zamanı değil herkes konuşmalı. Herkes bu gidişin doğru olmadığını dillendirmeli.

VATANINI SEVEN SUSMASIN

Vatanını seven artık susamaz, susmamalı. Bu Saray ve şurekasının kalbi yoktur. Seçim sandığı önümüze konulana kadar asla susmayacağız. Hep birlikte bütün vatandaşlar, çağrı yapmalıyız'' ifadelerini kullandı.