Kılıçdaroğlu Helallik İstedi: AK PARTİ'den ilk yanıt geldi

Kemal Kılıçdaroğlu helalleşme çağrısında bulundu. Cumhurbaşkanı adaylığına hazırlanan Kılıçdaroğlu'na ilk yanıt ise AKP'den geldi.

Kılıçdaroğlu Helallik İstedi: AK PARTİ'den ilk yanıt geldi
Yayınlanma Tarihi : 15 Kasım 2021 18:57

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu beklenmedik bir şekilde helallik çağrısında bulundu ve helalleşmek istedi.

Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş'ın önünü tıkayarak Cumhurbaşkanı adaylığına hazırlanan Kemal Kılıçdaroğlu bu kapsamdaki çalışmalarına da hız verdi.

Tabandan kendisinin adaylığına karşı çıkanların sayısı her geçen gün artarken Kemal Kılıçdaroğlu bu konudaki ısrarını sürdürüyor.

Kılıçdaroğlu'nun hellaşme çağrısına en dikkat çeken yanıt ise AKP'den geldi. AKP Sözcüsü Ömer Çelik bu konuyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ömer Çelik'in açıklamaları Yeniçağ tarafından da manşete çekildi..

MKYK Toplantısı sonrası gazetecilerin sorularına yanıt veren Ömer Çelik'e Kemal Kılıçdaroğlu'nun helalleşme çağrısı da soruldu.

Sözlerine ''Kim olursa olsun birisi helalleşme dediğinde buna saygı duymak lazım '' diye başlayan Ömer Çelik '' Ama mesele şu helalleşme dediğinizde bunun altını nasıl dolduracaksınız. Tarihin bazı sıkıntılarından kurtulmaktan bahsedenler kendi partilerinde vatandaşlarımızı üzecek açıklamalar olduğunda buna karşı seslerini çıkarmadılar'' diyerek İyi Parti'li Lütfü Türkkan'ın skandal hareketini de hatırlatıp '' Nitekim son olarak vekil sıfatı taşıyan birisinin şehit ailesine küfrüne karşı da sessiz kaldılar'' ifadelerine yer verdi..