Kılıçdaroğlu kötü haberi verdi! Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu aday olamaz

Karar TV yayınına konuk olan Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş'ın aday olamayacağını gerekçesiyle açıkladı.

Kılıçdaroğlu kötü haberi verdi! Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu aday olamaz
Yayınlanma Tarihi : 06 Kasım 2021 18:49

Toplum Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş'ın adaylığını desteklerken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tartışma yaratacak bir açıklama yaptı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Cumhurbaşkanı adayı olamayacak.

Elif Çakır ile Taha Akyol'un sunmuş olduğu Gündem Özel programında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu konuyla ilgili açıklamasında "İstanbul ve Ankara belediye meclislerinde çoğunluğumuz yok, belediye başkanlarımız görevlerine devam etmelerini istiyorum. Önlerinde zaman var." ifadelerine yer verdi..

Sözlerine '' Seçildiler önce bir bulundukları kentin güvenini kazansınlar önlerinde bir zaman var'' diye devam eden Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamalarına sosyal medyada tepki yağdı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın önünü tıkayan açıklamasına çok sayıda seçmen tepki göstererek anlaşılan Kılıçdaroğlu bir seçimi daha AKP'ye hediye etmek istiyorlar diyerek tepki gösterdiler.

CHP yönetimi Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın adaylığına karşı çıkarken İlhan Kesici, Özgür Demirtaş ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı için ise nabız yoklamaya devam ediyor.

Kaynak: Gercekgundem.com