Kulislerden sızdı! Erdoğan'ın erken seçim tarihini açıklayacağı tarihi duyurdu

Ülke gündeminden erken seçim bir türlü düşmüyor. Ankara kulislerini yakından takip eden Milli Gazete yazarı Adnan Öksüz yakında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın erken seçim tarihini açıklayacağını öne sürdü

Kulislerden sızdı! Erdoğan'ın erken seçim tarihini açıklayacağı tarihi duyurdu
Yayınlanma Tarihi : 20 Haziran 2022 17:35

Muhalefet gündeminden erken seçim bir türlü düşmezken Saadet Partisi'ne yakınlığıyla bilinen Milli Gazete'de çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. İddia AKP kaynakları tarafından henüz doğrulanmadı

Milli Gazete yazarı yazarı Adnan Öksüz, bugünkü köşe yazısı nda Ankara kulislerinde yer alan erken seçim iddiasını köşesine taşıdı. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın erken seçime gitmek için 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde açıklama yapacağını ifade eden Adnan Öksüz, "Kulislere göre, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, hain darbe girişiminin yıldönümünde, 15 Temmuz’da erken seçim açıklaması yapmaya hazırlanıyor!" yazdı.

ERDOĞAN TOPU MECLİSE BIRAKACAK


"Fakat Erdoğan’ın aday olabilmesi için seçim kararının alınmasını Meclis’e bırakacağı ifade ediliyor." diyen Öksüz, "Buna göre, Eylül 2022 ikinci yarısı ya da Ekim 2022’nin ilk yarısında erken seçim olabilir!" ifadelerini kullandı.

Öksüz'ün dikkat çeken ifadeleri şöyle:

"Önümüzdeki sonbaharda erken seçim var mı, yok mu?

Kulislere göre, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, hain darbe girişiminin yıldönümünde, 15 Temmuz’da erken seçim açıklaması yapmaya hazırlanıyor!

Fakat Erdoğan’ın aday olabilmesi için seçim kararının alınmasını Meclis’e bırakacağı ifade ediliyor.