“Kuzu kestiriyorum” diyen BBP lideri Mustafa Destici canlı yayında kendini savundu

Muhsin Yazıcıoğlu tarafından kurulan Büyük Birlik Partisi'nin Genel Başkanı Mustafa Destici katıldığı bir televizyon programında "Kasaptan 100 liralık et almıyorum, kuzu kestiriyorum" sözleriyle tartışma konusu olmuştu kendini savundu.

“Kuzu kestiriyorum” diyen BBP lideri Mustafa Destici canlı yayında kendini savundu
Yayınlanma Tarihi : 10 Ocak 2022 22:28

Türkiye gündemine Mustafa Destici oturdu. Mustafa Destici yaptığı bir açıklamada gündeme oturdu. Kasaptan 100 liralık et almadığını ve kuzu kestirdiğini belirtti. Bu açıklamalar büyük tepki çekince Mustafa Destici apar topar canlı yayına bağlandı ve ikinci bir açıklama yaptı.

Yeniçağ'ın aktardığına göre; Haber Global canlı yayınına bağlanan Mustafa Destici şu açıklamaları yaptı.

Bunlar algı operasyonu. Bütün Türkiye'yi gezdim. Canlı küçükbaş ya da büyükbaş hayvanın kilosu ne kadardır diye sorsam siz bilemezsiniz ama ben bilirim. Canlı olarak 25 liraya kestirirsiniz, 50 liraya mal etmiş olursunuz ama kasaptan 100 liraya alırsınız. Ben kendi tükettiğim peyniri yazdan alıyorum, pekmezimi kendim yapıyorum. Bu imkanı herkes bulamayabilir, kendi hayatımı anlatıyorum. Tasarruf yapmaya çalışıyorum. Tasarrufu bu zor şartlarda yapmaya zaten mecburuz, insan olarak da hayatın her alanında tasarruf etmek zorundayız.

Sanki fakirin derdini paylaşıyorlar. Bunlar maskeli, cilalanmış Türkler. Bunlar algı operasyonu yapıyorlar.

Toprağı saksıda, kuzuyu dizide sevilecek bir hayvan olarak görmüş olanlar bizi anlayamazlar. Tükettiğimiz pek çok şeyi de kendimiz üretiyoruz, hem tasarruf ediyoruz bunda hem de sağlıklı besleniyoruz.