Meral Akşener'den tepki çeken Teklif! Ekrem İmamoğlu destekçileri isyanda

Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu'na kapıyı tamamen kapattı. Tıpkı Kemal Kılıçdaroğlu gibi aday olmamasını istedi.

Meral Akşener'den tepki çeken Teklif! Ekrem İmamoğlu destekçileri isyanda
Yayınlanma Tarihi : 26 Kasım 2021 19:42

Seçimlerde Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş adı bir adım daha öne çıkıyor. Ancak muhalefet ortaklarından Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener bu iki değerli ismin aday olmamasını istiyor.

Gerekçe ise İstanbul ve Ankara'daki Belediye meclislerinde AKP'nin çoğunlukta olması. Muhalefet seçmeninin büyük bir bölümü ise bu iki adayla seçimin kazanılabileceğini düşünüyor.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olmak istediği artık iyiden iyiye dillendirilmeye başladı. Meral Akşener ise adaylıktan çekilmişti.

Kılıçdaroğlu aday olmazsa İlhan Kesici'nin de adı öne çıkıyor. Ancak her iki adayın da ne tabanda ne seçmen tarafında bir desteği yok.

AKP'ye karşın muhalefetin seçim kazanabilmesi için İmamoğlu ile Yavaş'tan başka şansı bulunmuyor.

Kılıçdaroğlu daha önce İmamoğlu'na adaylık kapısını tamamen kapatmıştı. En Son Haber'de yer alan habere göre Meral Akşener'de Ekrem İmamoğlu'na kapıyı tamamen kapatmış oldu.

Millet İttifakı liderlerinden olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesisi açılış töreninde bir konuşma gerçekleştirdi.

Meral Akşener burada yapmış olduğu konuşmada, Ekrem İmamoğlu'na yönelik olarak, "Bu tesisi sonuçlandırdığınız için teşekkür ederim. Bu çalışma performansınızın devamını dilerim ki, Cumhurbaşkanlığı seçiminde lazım" dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Akşener'in bu açıklamasıyla Ekrem İmamoğlu'na adaylık kapısını da tamamen kapattığı tescillendi. Aday olma ama bize de çalış der gibiydi..

Akşener'in bu açıklamaları sosyal medyada da gündem olurken çok sayıda muhalif seçmen Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş'ın aday olmamasını istemek AKP'nin yeniden kazanmasını istemekten başka bir şey değildir diyerek tepki gösterdiler.

İlgili Haberler