Metropoll'un kurucusu muhalefeti uyardı! Tehlike yolda

Metropoll Araştırma'nın kurucusu ve yöneticisi Özer Sencar 2023 seçimleriyle ilgili muhalefeti uyardı ve gerçekleri haykırdı.

Metropoll'un kurucusu muhalefeti uyardı! Tehlike yolda
Yayınlanma Tarihi : 02 Nisan 2022 23:24

TELE1, HALK TV, KRT ve FLASH TV ekranlarındaki yorumculara bakıldığında AKP seçimi her koşulda kaybedecek algısı yapılıyor. Hatta Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday yapılması durumunda kesin kazanacağı tezi işleniyor.

Oysa muhalefet seçmeni ancak Mansur Yavaş veya Ekrem İmamoğlu'nun seçimi kazanabilecek güçte olduğuna inanıyor.

Gerçekleri haykıran muhalefet medyasında ise tek bir kişi yok.

Artı Gerçek'e konuşan Metropoll Araştırma'nın kurucusu ve yöneticisi Özer Sencar 2023 seçimleriyle ilgili muhalefeti uyardı.

Artı Gerçek'ten Alin Ozinan'a konuşan Sencar, şunları söyledi:

"Kararsızlardaki 12.5 puanlık Cumhur İttifakı kökenli seçmenin tavrı seçimin kaderini belirleyecek. Bunu çok iyi yönetmeleri lazım. Şu ana kadarki çalışmaları iyi götürüyorlar kanımca. Bir şeyler yapmaya çalışıyorlar ama şu ana kadar bildiğimiz kamuoyuna yansıyan çalışmalardan hareketle çok yavaş hareket ettiklerini, bir baskın seçim karşısında arabanın farı karşısında tavşana döneceklerini düşünüyorum.

ERDOĞAN'IN ŞAPKASINDA DAHA ÇOK TAVŞAN VAR


Yani muhalefet bu seçim kanunu değişikliği ile seçimin artık zamanında yapılacağı gibi bir algıya kapılmış olabilir. Belki seçim kanununu bugünden değiştirmekle Erdoğan bunu yapmaya çalışıyor. Yani muhalefet seçimin Haziran 2023’te yapılacak diye düşünsün istiyor ama Erdoğan’ın şapkasında daha çok tavşan var. Ekim ayında, Kasım ayında bir baskın seçim olmayacağını hiç kimse söyleyemez. Dolayısı ile bir baskın seçim karşısında muhalefetin hazırlıklarını hızlı bir şekilde götürdüğü kanaatinde değilim."