MHP'de Bahçeli'yi kızdıracak istifa. Açıkladıklarıyla şok şaşırttı

MHP'de şaşırtan bir istifa gerçekleşti. Yeniçağ gazetesinin de manşetinden duyurduğu istifadaki açıklamalar ise herkesi şaşkına çevirdi. Devlet Bahçeli'nin nasıl bir tepki göstereceği ise merak konusu oldu.

MHP'de Bahçeli'yi kızdıracak istifa. Açıkladıklarıyla şok şaşırttı
Yayınlanma Tarihi : 14 Kasım 2021 14:26

AKP iktidara geldikten sonra karşısındaki en sert muhaliflerden biri Milliyetçi Hareket Partisiydi.

MHP çoğu zaman CHP'den bile daha ilkeli muhalefet yapan bir partiydi. AKP'nin de en çok çekindiği ve pekte sevmediği partilerden biriydi MHP..

Sonra her ne olduysa AKP ve MHP arasında bir ortaklık kuruldu. Seçim meydanlarında söylenilen o ağır sözler unutuldu. Şimdi sadece o sözler internet arşivlerinde dolaşıp duruyor.

ELEŞTİREN İHRAÇ EDİLİYOR

MHP'de öyle bir noktaya gelindi ki AKP'yi eleştirmek bile partiden gönderilme nedeni. Geçmişte Cemal Enginyurt'ta başarılı bir milletvekili olmasına rağmen AKP'li Tarım Bakanını eleştirdiği gerekçesiyle partiden ihraç edildi. Şimdilerde Demokrat Parti'de siyaset yapıyor.

ERHAN USTA'DA GÖREVDEN ALINMIŞTI

Emeklilikte Yaşa Takılanlar meselesi bir zamanlar MHP'nin de gündeminde olan ve çözülmesi gereken sorunlardan biriydi. Şimdilerde Lütfü Türkkan'dan boşalan koltuğa geçen ve İyi Parti'nin grup başkanvekili olan Erhan Usta'da işte EYT'lilerin hakkını aradığı için ihraç edildi.

ANCAK KENDİLİĞİNDEN İSTİFA EDENLERDE VAR

Bugün ise dikkat çeken bir istifa haberi siyaset gündemine oturdu. Üstelik istifada söylenilen sözler oldukça şaşırtıcıydı.

Yeniçağ'ın geçtiği habere göre: Malatya Yeşilyurt Belediyesi’nin MHP’li Meclis üyesi Hasan Basri Yüksel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla bırakacağını açıkladı. Öte yandan Yüksel açıklamasının devamında; “AKP ne yaparsa yapsın sesimizi çıkartmayacak mıyız” ifadelerine yer verdi.

Yüksel, “Bugünden tezi yok, Belediye Meclisi üyeliğinden ayrılacağım. AKP ne yaparsa yapsın sesimizi çıkartmayacak mıyız? Zaten harama, haksızlığa el kaldırmaktan şahsım adına yoruldum” dedi.

Cumhur ittifakının bir diğer ortağı olan AKP'nin bu istifaya ne yanıt vereceğinden çok MHP Genel merkezi ve Devlet Bahçeli'nin nasıl bir yanıt vereceği çok merak ediliyor.

Ancak Hasan Basri Yüksel gemileri öylesine yakmış ki MHP'den ihraç edilmeyi bile göze aldığını belirtiyor.

Konuyla ilgili açıklamasında davasını MHP'sizde savunacağını belirten Hasan Basri Yüksel 'MHP' kimsenin babasının çiftliği değildir diyerek isyan etti.

Şimdi genel merkezin Hasan Basri Yüksel için nasıl bir girişimde bulunacağı çok merak ediliyor. Muhtemelen Hasan Basri Yüksel'in bu açıklamaları nedeniyle partiden ihracı gündeme gelebilecek.

İlgili Haberler