MHP'den istifa edip "2 bin kişiyle CHP'ye geçiyoruz" diyerek duyurdu

Cumhur ittifakı ortaklarından olan MHP'de istifa krizi! Partiden ayrılan isim 2000 kişiyle CHP'ye geçiyor

MHP'den istifa edip "2 bin kişiyle CHP'ye geçiyoruz" diyerek duyurdu
Yayınlanma Tarihi : 29 Kasım 2021 19:56

AKP ile Cumhur ittifakını kuran MHP bu ittifakı kurduğu günden itibaren oy kaybı yaşıyor. Yüzde 18 oy oranına sahip bir parti konumunda olan MHP şimdilerde yüzde 9 ile 10 seviyelerinde seyrediyor.

Bu durum Genel Merkez politikalarının eleştirilmesine neden oluyor. Şimdiye kadar MHP'den ayrılan çok sayıda partili Meral Akşener tarafından kurulan İyi Parti'ye geçiyordu.

Ancak beklenmedik bir durum gerçekleşti. Adana’nın Karataş İlçesi’nin büyük ve köklü ailelerinden olan Balıkçı ailesine mensup olan ve geçmiş yıllarda Belediye Başkanlığı yapan ve bir süre önce MHP’den istifa ederek CHP’ye geçen Süleyman Balıkçı, 2 bin kişiyle CHP’ye katılacaklarını ilan etti.

Gazete Adana'da yer alan habere göre Süleyman Balıkçı konuyla ilgili açıklamasında '' Genel Başkanımız bizi onore etmişti. Şimdi sıra bizde . 2 bin kişiyle CHP’ye üye oluyoruz. Bundan sonra Karataş’ta CHP’den başka partinin iktidarı olmayacak." ifadelerine yer verdi

Süleyman Balıkçı'nın istifası MHP Adana teşkilatında deprem etkisi yaratırken başka ayrılıklarında gelebileceği konuşuluyor.

ADANA MHP'NİN KALESİ KONUMUNDAYDI

Adana MHP için büyük önem taşıyor. Uzun yıllar Adana MHP'nin kalesi konumundaydı. Ancak son seçimde CHP adayı Zeydan Karalar seçimi kazanarak Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Seçilmişti.