MHP'nin yeni hedefi Fazıl Say! Nasıl öteceğini iyi bil! Sanatçısın, sanatınla kal

Fazıl Say tarafından yapılan paylaşım MHP'de tepkiye yol açtı.

MHP'nin yeni hedefi Fazıl Say! Nasıl öteceğini iyi bil! Sanatçısın, sanatınla kal
Yayınlanma Tarihi : 26 Ocak 2022 20:25

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bir restaurantta İngiltere Büyükelçisi Dominick Chilcott’la yediği balık tartışma konusu olmaya devam ederken bu tartışmalara Fazıl Say sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla dahil olmuştu.

Fazıl Say twitter üzerinden bir fotoğraf paylaşarak söz konusu paylaşımında “Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun dün gece bir restoranda görüldüğü yanlış haberdir. İşin gerçeği şudur; bu 4 kişi dün bütün gece diskoda çılgınlar gibi dans etmiş ve içmiş eğlenmiştir. Fotoğrafı çeken kişi de Devlet Bahçeli’dir! Salvador Dali’nin de selamları var!” ifadelerine yer vermişti.

MHP TEPKİ GÖSTERDİ

Fazıl Say'ın bu paylaşımına MHP'den oldukça sert tepki geldi. Tepkiyi gösteren isim sosyal medya hesabından paylaşım yaparak Fazıl Say'ı uyardı.

Medyaradar'ın aktardığı habere göre; MHP’nin Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir Fazıl Say’a yanıtında şu ifadeleri kullandı:

“1-İcra ettiği sanatıyla meşgul olmasının kendisi ve camiası açısından daha faydalı olacak bir piyanistin, komiklikten öte lüzumsuz ve hadsiz beyanlarla siyasi yorumlarda bulunmaya kalkması Mesnevi’de hikayesi anlatılan tezeğe saplanmış, kuyruğu kalkık fareyi akıllara getiriyor.

2-Böyle olunca bu piyanistin, piyonist bir edayla Sayın Genel Başkanımıza dil uzatmaya yeltenmesi yerli yersiz öten horozları susturmak için bir parça yağ ile olan imtihanlarına varan akıbetlerini de hatırlatıyor.

3-Fazıl Say, bu yüzden sen sen ol, nasıl öteceğini iyi bil! Yoksa Maazallah sesim çıksın diye uğraşırken, o sesin başkaca ayıplarını ortaya dökmesin. Sanatçısın, sanatınla kal…”