Millet İttifakı adayını belirledi iddiası

6 muhalefet partisinin bir süredir üzerine çalıştığı güçlendirilmiş parlamenter sisteme ilişkin 6 genel başkan yuvarlak bir masa etrafında toplantı düzenledi..

Millet İttifakı adayını belirledi iddiası
Yayınlanma Tarihi : 12 Şubat 2022 22:49

Gerçek Gündem'in geçtiği habere göre; Muhalefetten 6 lider bir araya geldi. Altı siyasi partinin genel başkanlarının Çankaya Belediyesi'nin Ahlatlıbel’deki tesisindeki çalışma yemeği 19.15'te başladı.

DEVA VE GELECEK PARTİSİ'DE AYNI MASADA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan; Liderler Buluşması’nda bir araya geldi.

ADAY BELİRLENDİ İDDİASI

Öte yandan yuvarlak masa etrafında toplanan liderlerin çatı adayı da belirlediği öne sürülüyor. Kemal Kılıçdaroğlu kendisinin aday yapılmasını isterken ittifak ortakları ise bu teklife olumlu yaklaşmıyor.

Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu ismi ilk sırada yer alırken bu iki ismin adaylığına ise Kılıçdaroğlu karşı çıkıyor.

Böyle bir durumda ise ittifak ortakları Meral Akşener'in aday olmasının daha doğru olacağını düşünerek, Cumhuriyetin 100.yılına Kadın bir Cumhurbaşkanı yakışır yorumunda bulunuyorlar..