Millet İttifakına Bir Parti Daha Katılıyor! Görüşme tamam

CHP ve İyi Parti'nin oluşturduğu aralarında Demokrat Parti ile Saadet Partisi'nin de bulunduğu Millet İttifakına bir parti daha katılıyor. Kemal Kılıçdaroğlu görüşmeyi gerçekleştirdi.

Millet İttifakına Bir Parti Daha Katılıyor! Görüşme tamam
Yayınlanma Tarihi : 17 Kasım 2021 15:37

Millet İttifakı her geçen gün oylarında bir yükseliş kaydederken bir yandan da genişlemenin yollarını arıyor. Olası bir erken seçimde Deva Partisi ve Gelecek Partisi'nin de Millet İttifakına katılabileceği öngörülüyor.

Ancak bugün dikkat çeken bir görüşme gerçekleşti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş'la bir görüşme gerçekleştirdi.

Türkiye İşçi Partisi heyeti CHP Genel Merkezini ziyaret etti. Söz konusu ekip Genel Başkan yardımcısı Muharrem Erkek tarafından karşılanarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bulunduğu salona geçtiler.

Erkan Baş ve Kemal Kılıçdaroğlu arasında yaşanan bu görüşmede ittifakların konuşulduğu ve Millet İttifakının adayının kim olacağı tartışmasına açıklık getirildiği düşünülüyor.

Erkan Baş'ın önderliğindeki Türkiye İşçi Partisi'nin de Millet İttifakı ile hareket edeceği tahmin ediliyor. 30 Dakikadan fazla süren görüşmede gündemdeki ekonomik gelişmeler ve erken seçim tartışmalarının da masaya yatırıldığı konuşuluyor.

İlgili Haberler