Muhalefet ve AKP'ye En Zorlu Rakip! Büyük Yükselişteler

Gerek AKP gerekse muhalefet tarihin en zorlu bir seçimi için gün sayıyor..

Muhalefet ve AKP'ye En Zorlu Rakip! Büyük Yükselişteler
Yayınlanma Tarihi : 17 Ocak 2022 17:22

AKP ve muhalefet olası bir erken seçimde tarihin en zorlu karşılaşmasını yaşayacak. Bu seçimde berabere kalma gibi bir durum yok. Yüzde 50 üzerinde oy alan taraf kazanacak.

Ancak bir sorun var.

Ne Millet İttifakı ne Cumhur İttifakı seçimi yüzde 50 ile ilk turda tamamlayamayacak görünüyor. Aşağı yukarı tüm araştırmalar bunu gösteriyor.

Muhalefet ceketimizi koysak Erdoğan karşısında kazanırız diye düşünüyor olsa da 40 yaş üzerindeki seçmende AKP'nin güçlü desteği devam ediyor. 40 Yaş altındaki seçmende ise AKP'nin desteği yok denecek kadar az. Seçimi belirleyecek kesim ise kararsızlar.

AKP'nin en büyük iki rakibi kararsız seçmen ve 30 yaş altı seçmen.

Muhalefetin en büyük rakibi ise 40 yaş üzeri seçmenle, kararsız seçmen..

Ancak kilit nokta kararsızlar..

Yapılan çok sayıda ankette kararsızların büyük bir bölümü AKP'de yer alıyor. Bu kararsızların oy oranını alabilecek adaylar arasında ise zirvedeki isim Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu. Sonuç bu kadar netken Kemal Kılıçdaroğlu yada İlhan Kesici gibi isimlerle muhalefet ancak muhalefet olarak kalır.. İktidar ise bir kez daha seçimi kazanarak yeni bir balkon konuşması yapar.

Bugün her zamankinden daha çok herkes sesini çıkarmalı. Hem de yüksek sesle adayımız asla Kılıçdaroğlu olamaz diye haykırmalı. Kurtuluş AKP karşısında 9 seçim kaybetmiş bir genel başkanda değildir. Çözüm İmamoğlu veya Yavaş'tadır. Sokağın sesine kulak veren herkes bu gerçeği görüyor ve duyuyor..

SADIK ŞİMŞEK