Muhalefetin erken seçim çağrısına iktidardan cevap geldi

CHP ve İyi Parti acil olarak erken seçim çağrısında bulundu. AKP'den bu talebe yanıt geldi.

Muhalefetin erken seçim çağrısına iktidardan cevap geldi
Yayınlanma Tarihi : 18 Kasım 2021 00:17

CHP ve İyi Parti ortak bir karar alarak erken seçim çağrısında bulundu. Çağrı İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapıldı.

Acil olarak Türkiye'nin erken seçime gitmesi gerektiğinin altını çizen iki lider bu konuda iktidardan seçime gitmelerini talep etti.

Yeniçağ'ın haberine göre Çağrıya yanıt gecikmedi. AKP'li Bülent Turan sert bir açıklama yayınlayarak erken seçim taleplerine yanıt verdi.

171120211940199729099-1.jpg

Konuyla ilgili açıklamasında Bülent Turan "Türkiye’nin Erken Seçim gibi bir gündemi yok. Seçimler zamanında yapılacaktır! Türkiye, size rağmen, önündeki tüm engelleri aşma iradesine ve kararlılığına sahiptir. Bu gündeminizin hiç kimseye faydası yok" ifadelerine yer verdi.

MUHALEFET KİMİ ADAY GÖSTERECEK?

Öte yandan erken seçimden çok muhalefetin kimi aday göstereceği büyük önem taşıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş'ın adaylığına karşı çıkıp kendisinin aday olmak istediği biliniyor.

Anketlere bakıldığında ise ne Kemal Kılıçdaroğlu'nun ne Özgür Demirtaş'ın ne de İlhan Kesici'nin Erdoğan karşısında şansı yok.

Seçmen Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın aday olması durumunda seçimin kesin olarak kazanılmasının mümkün olduğunu düşünürken CHP ve İyi Parti yönetimi ise bu taleplere karşı çıkıyor.