Muharrem İnce CHP ve İyi Parti'nin Anlaştığı Adayı Açıkladı

Muharrem İnce yaptığı açıklamada dikkat çeken bir iddia ortaya attı. Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener'in Abdullah Gül isminde anlaştığını öne sürdü.

Muharrem İnce CHP ve İyi Parti'nin Anlaştığı Adayı Açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 03 Aralık 2021 18:18

CHP ve İyi Parti'nin yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki adayı merak ediliyor. Şimdilik kulislerde dolaşan isimler arasında '' İlhan Kesici, Özgür Demirtaş ve Kemal Kılıçdaroğlu'' yer alıyor. Genel merkezin en güçlü adayı ise Kemal Kılıçdaroğlu.

Bu isme İyi Parti'de karşı çıkmıyor ve destekliyor.

TABAN TEPKİLİ

Taban ise Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş'ın adaylığını destekliyor. Bunu görmezden gelen CHP yönetimi ise ipe un sermeye devam ediyor.

ABDULLAH GÜL GÜZELLEMELERİ

CHP destekçisi Halk TV'de Abdullah Gül'ü öven yayınların yapılması tepkiye yol açmıştı. Bu tepkiler tabanda rahatsızlık yaratırken Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce dikkat çeken bir iddiada bulunarak CHP ve İyi Parti'nin anlaştığı ismin Abdullah Gül olduğunu öne sürdü..

Haber Global Ekranlarına konuk olan Muharrem İnce burada dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet'in derlediği habere göre: Programda 24 Haziran 2018 seçimlerinde Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayını belirleme süreciyle ilgili iddialarda bulunan Muharrem İnce, "Meral Akşener ve ben bastırdığımız için Abdullah Gül'ün adaylığından vazgeçtiler. Yoksa adayları Sayın Abdullah Gül'dü" dedi.

ANLAŞACAKLARINI DÜŞÜNÜYORUM

Muharrem İnce, sözlerinin devamında da önümüzdeki seçimlerde Gül'ün adaylığı için yeniden çalışmalar yapıldığını olduğunu öne sürüp "Ben adaylık için Abdullah Gül üzerinde anlaşacaklarını düşünüyorum. Bekliyorum" dedi.

DUYUMLAR ALDIM

İnce, "Bunu bir temenni olarak mı bilgi olarak mı söylüyorsunuz?" şeklindeki soru üzerine "Ben öyle konuştuklarını duyuyorum" diye konuştu.