Özer Sencar , İmamoğlu'nun görevden alınacağı tarihi açıkladı

Özer Sencar şaşırtıcı bir iddiada bulunarak Erdoğan'ın tekrar seçilmesi durumunda Ekrem İmamoğlu'nun görevden alınacağını öne sürdü.

Özer Sencar , İmamoğlu'nun görevden alınacağı tarihi açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 12 Nisan 2022 18:08

Ekrem İmamoğlu görevden mi alınacak? Özer Sencar yaptığı açıklamalarla gündemi alt üst etti. Üstelik bu iddialarını Ali Babacan'a yakınlığıyla bilinen KARAR TV yayınında dile getirdi.

SEÇİMİ ERDOĞAN KAZANIRSA OLACAKLARI AÇIKLADI

Metropoll Araştırma'nın kurucusu ve yöneticisi Özer Sencar, Karar TV’de Elif Çakır ve Yıldıray Oğur’un sorularını yanıtladı. Sencar, sonbaharda seçim beklediğini ve muhalefetin cumhurbaşkanı adayını en geç haziran ayında açıklaması gerektiğini belirtti.

İMAMOĞLU VE YAVAŞ GİDECEK

Sencar, Erdoğan'ın seçimi kazanması durumunda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu görevden alacağını öngördüğünü söylerken “Zannediyor musunuz siz şuandaki CHP’li belediye başkanları yerlerinde kalacak? Erdoğan seçimi kazanırsa Ankara’yı bilmiyorum. Ama İBB Başkanı bir hafta içerisinde alınacak. Zerre miktar şüphem yok bu konuda” ifadelerini kullandı.

CHP, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın adaylığına bu iki belediye AKP'ye geçmesin diye karşı çıkıyor... Ancak Sencar'a göre zaten seçim kaybedilirse iki belediye de AKP'ye geçecek