Seçimi millet ittifakı kazanırsa Bahçeli ne yapacak?

Gazeteci Mustafa Balbay, Cumhuriyet gazetesindeki bugünkü yazısında, Bahçeli'nin ekonomide gördüğü olumsuzlukları Erdoğan'a uygun yöntemlerle ilettiğini iddia eden bir yazı yazdı. Ayrıca Devlet Bahçeli hakkında flaş bir iddiada bulundu

Seçimi millet ittifakı kazanırsa Bahçeli ne yapacak?
Yayınlanma Tarihi : 03 Eylül 2022 15:09

Gazeteci Mustafa Balbay, Cumhuriyet gazetesinde bugün yer alan yazısında MHP'nin "Aday belli, karar net" sloganına vurgu yaparak, "Gördüğümüz o ki Bahçeli, Erdoğan’ın kendisinden daha fazla 'Adayımız Erdoğan' diyerek AKP’yi bağlarken kendisini de iktidarın tümüyle içinde olmayan bir konum getiriyor. Ankara’da Bahçeli’nin özellikle ekonomide gördüğü kimi olumsuzlukları Saray’a uygun yöntemlerle ilettiği konuşuluyor" iddiasında bulundu.

Ayrıca Mustafa Balbay yazısında seçimi Millet İttifakının adayının kazanması durumunda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ne yapacağını da açıkladı.

Kulislerde AKP seçimi kaybetse de iktidarı devretmeyecek iddialarının dolaştığını anımsatan Mustafa Balbay şunları ifade etti.

Tahminimiz o ki Bahçeli o gece, kritik bir anda örneğin 23.00 sıralarında şöyle bir açıklama yapabilir:

- Milletimizin teveccühü ortaya çıkmıştır. Buna saygı duymak gerekir!
Toplumsal barış bağlamında gerilim yaratan pek çok çıkışlarına karşın Bahçeli’nin çeyrek asrı aşan liderlik birikimi bu olasılığı kaçınılmaz kılıyor!"