Sevilay Yılman yazdı! Altılı masada Kılıçdaroğlu'nun adaylığı istenmiyor

CHP, İyi Parti, Saadet Partisi, Deva Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti'nin yer aldığı altılı masada Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığına sıcak bakılmadığı iddia edildi. İddia Habertürk yazarlarından Sevilay Yılman tarafından yazıldı

Sevilay Yılman yazdı! Altılı masada Kılıçdaroğlu'nun adaylığı istenmiyor
Yayınlanma Tarihi : 03 Haziran 2022 14:15

Muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı kim olacak büyük tartışma konusu olmaya devam ediyor. Bu kapsamda bazı iddialar gündeme geliyor olsa da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına sıcak bakanların sayısı bir hayli az.

CHP tabanında bile Mansur Yavaş veya Ekrem İmamoğlu ismi ön plana çıkarken altılı masada da Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına destek olmadığı öne sürüldü.

Habertürk yazarlarından Sevilay Yılman bugün yazmış olduğu bir köşe yazısında altılı masada konuşulan iddialarla ilgili dikkat çeken bir yazı yazdı.

Sevilay Yılman'ın konuyla ilgili yazısı şu şekilde oldu.

Geçen gün yazdığım; “CHP’nin adaylığında neden bu iki isim düşünülmüyor?” başlıklı yazıma epeyce bir geri dönüş aldım.

Bir kısım hak veriyordu yazdıklarıma.

Bir kısım ise vermiyordu -ki bunların büyük çoğunluğu adayın Kılıçdaroğlu olmasına yüzde 100 inanmış CHP’lilerdi- çünkü onlara göre 6’lı masada adayı belirlemesi gereken parti muhalefetin en güçlü partisi CHP’ydi ve adayı da Genel Başkan Kılıçdaroğlu olmalıydı.

Birinci kısımdakiler ise İlhan Kesici ya da Hurşit Güneş önerimi şahane bulmuşlardı ama onlara göre de bu iki isimden birinin aday gösterilme ihtimali sıfırdı.

Çünkü 6’lı masaya gidecek ismin Kemal Kılıçdaroğlu olacağı CHP içerisinde netleşmiş durumdaydı.

Bu konuda hemfikiriz zaten.

Ben de eminim Kılıçdaroğlu’nun aday olmayı çok çok arzu ettiğine ve kararlı olduğuna ama…

Sorun şu ki; bu teklif 6’lı masada karşılık bulur mu?

Yaptığım görüşmeler, aldığım yorumlardan hareketle söylüyorum…

Çok zor!

Başta en eski ortak olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener olmak üzere masadaki diğer tüm siyasi liderlerin Kılıçdaroğlu’nun muhalefetin ortak adayı olmasına yaklaşımları pek sıcak değil.

Sevilay Yılman’ın yazısı