Son Anket: İyi Parti ve CHP Yükselişte, HDP'nin Baraj Sorunu Yok

Avrasya Araştırma anketinin yöneticisi Kemal Özkiraz son seçim anketini açıkladı. Bu ankete göre İyi Parti ve CHP yükselirken HDP ise barajı rahatlıkla geçiyor.

Son Anket: İyi Parti ve CHP Yükselişte, HDP'nin Baraj Sorunu Yok
Yayınlanma Tarihi : 07 Ocak 2022 19:58

AKP ve MHP oylarındaki düşüşün devam ettiği bildirildi. Kemal Özkiraz yaptığı açıklamada AKP ile MHP oylarında sistematik bir düşüş olduğunu öne sürdü.

Kemal Özkiraz'ın yaptığı açıklamada CHP ve İyi Parti'nin oylarında ise bir yükseliş olduğuna dikkat çekildi.

Kemal Özkiraz'a göre ittifak dışında kalan HDP'nin ise baraj problemi yok. Yüzde 10 barajını tek başına geçen HDP'nin olası bir seçimde yeniden mecliste olabileceğine dikkat Çeken Kemal Özkiraz'ın çok konuşulacak açıklamalarından bazı satır başları şu şekilde.

TELE 1’de yayınlanan 5. Boyut programına Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz katılarak en son anket sonuçlarını açıkladı. Özkiraz çalışmada 21 ayrı firmanın 103 ayrı anketine yer verildiğini söyledi.

“CHP ise ocak ayında 24,1 iken aralık ayında 26,7’ye yükselmiş. İYİ Parti oy oranı ise ocakta 13,5 iken eylül ayında 14,8’e kadar yükselmiş görünüyor. Lütfü Türkkan olayı ve esnaf ziyareti sırasında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e söylenen ‘Kürdistan’ sözlerinden sonra İYİ Parti’de bir düşüş görülüyor. ”

HDP BARAJIN ÜSTÜNDE

Özkiraz, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) hiçbir anket ve sonuçta baraj altı kalmadığını söyledi. Özkiraz, “Ocak ayında 10,2 aralık ayında 10,7. HDP ortalamalara bakıldığında hiç barajın altında kalmıyor. HDP’nin ortalaması buysa baraj sorunu yok demektir.” ifadelerini kullandı.