Soylu'nun Yerine İçişleri Bakanı Olacak İsmi Canlı Yayında Açıkladı

Avrasya Araştırmanın sahibi Kemal Özkiraz ülke gündemine ilişkin değerlendirmede bulundu. Özkiraz, Erdoğan'ın Süleyman Soylu'yu görevden alacağını ifade etti.

Soylu'nun Yerine İçişleri Bakanı Olacak İsmi Canlı Yayında Açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 09 Şubat 2022 22:37

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün istifa etmesi siyaset arenasında deprem etkisi yaratmaya devam ederken kabinede yeni değişiklikler olabileceği öne sürülüyor.

23 Derece Kanalı'nda gündemi değerlendiren Avrasya Araştırmanın sahibi Kemal Özkiraz ülke gündemine ilişkin değerlendirmede bulundu. Özkiraz, kabine revizyonu ile ilgili konuştu.

''SOLYU GÖREVDEN ALINACAK''


Milli gazete'nin aktardığına göre; Kemal Özkiraz İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Erdoğan tarafından görevden alınacağını söyledi. Soylu'nun yerine Efkan Ala'nın İçişleri Bakanı olacağını ireli sürdü.

''YENİ BİR ÇÖZÜM SÜRECİ BAŞLIYOR''


Özkiraz, Erdoğan'ın yeni bir çözüm süreci başlatacağını bu nedenle Efkan Ala'nı göreve getireceğini iddia etti. Aslında Bekir Bozdağ'ın da bu nedenle Adalet Bakanı yapıldığını vurguladı.

GÜLÜNÇ İDDİALAR

Öte yandan Kemal Özkiraz'ın bu iddialarına AKP tabanında gülünç iddialar değerlendirmesi yapıldı. Süleyman Soylu parti tabanında en çok sevilen isimlerden biri olarak görülüyor.

Soylu'nun görevden alınacağı daha öncelerde de gündeme gelmiş ancak böyle bir durum gerçekleşmemişti.

MHP'DE DESTEKLİYOR

Süleyman Soylu'yu sadece AKP tabanı değil, MHP tabanı ve Genel Başkan Devlet Bahçeli'de destekliyor.

Soylu'nun görevden alınmasının Cumhur İttifakında kriz yaratması bekleniyor. Bu yüzden böyle bir görevden alma durumunun gerçekleşmeyeceğine kesin gözüyle bakılıyor.