Sözcü'ye konuşan Kılıçdaroğlu elimde yolsuzluk dosyaları var diyerek açıkladı..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Sözcü gazetesine konuştu ve yolsuzluk iddialarında bulundu..

Sözcü'ye konuşan Kılıçdaroğlu elimde yolsuzluk dosyaları var diyerek açıkladı..
Yayınlanma Tarihi : 29 Kasım 2021 18:46

Helalleşme çıkışıyla gündem olan Kemal Kılıçdaroğlu Sözcü gazetesine dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Çok sayıda yolsuzluk dosyasının elinde olduğunu belirten Kemal Kılıçdaroğlu bu açıklamasıyla bir anda ülke gündemine oturdu.

Ana muhalefet lideri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kanunsuz emirlere uymayın” çağrısıyla video yayınlamasının ardından bürokratların artık kendilerini yalnız hissetmediğini belirterek “Yolsuzluklara ilişkin çok sayıda dosya ve belge bize akmaya başladı” açıklamasında bulundu.

Sözcü’den Emin Özgönül’ün sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu bürokrasinin rahatsız olduğunu öne sürerek ''Bürokrasiye yaptığım çağrıdan sonra, hukuka uyan bürokratlar, kendilerini daha güvende hissettiler. Yasa dışı biçimde gelen baskıya da direndiler. İmza atmamaya özen gösteriyorlar. Geçmişte yapılan yolsuzluklara ilişkin çok sayıda dosya ve belge bize akmaya başladı. Bunların sayıları fazla olduğu için bir ekip kurduk. Yeri ve zamanı gelince bu yolsuzluk dosyalarını kamuoyuyla paylaşacağız'' şeklinde konuştu...

Halkın CHP'ye olan güveninin arttığını da belirten Kemal Kılıçdaroğlu kendisine en çok sorulan sorunun , "Bizi ne zaman kurtaracaksın? Bunları ne zaman göndereceksin?'' olduğunu sözlerine ekledi.

ANKARA'YI SARSAN İDDİA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Sözcü'ye yaptığı yolsuzluk açıklaması kısa sürede gündem olurken herkes bu dosyaları paylaşmasını istedi.

İFTİRA İDDİASI

Sosyal medyadan bazı vatandaşlar ise Kemal Kılıçdaroğlu'nun iftira attığını öne sürerek elinde bir belge varsa ve gerçekçe açıklasın. Açıklamamak gizli tutmakta suç diyerek tepki gösterdiler.

Şimdi herkes CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bahsettiği belgelerin ne zaman açıklanacağını merak ediyor.