Süleyman Soylu'nun Görevden Alınacağı Öne Sürüldü

Adalet Bakanı Gül'ün ardından kabinede 5 bakanın daha değişeceği öne sürüldü. O isimler arasında iddialara göre Süleyman Soylu'da var..

Süleyman Soylu'nun Görevden Alınacağı Öne Sürüldü
Yayınlanma Tarihi : 02 Şubat 2022 19:52

AKP tabanı içerisinde en güçlü isimlerden biri olan Süleyman Soylu'nun görevden alınacağı öne sürüldü. Soylu daha önce de istifa etmiş ancak istifası kabul edilmemişti. Kabinenin en etkili bakanlarından biri olan Süleyman Soylu sadece AKP tabanında değil MHP tabanında da büyük desteği olan bir isim. Ancak buna rağmen Soylu'nun görevden alınacağına ilişkin dedikoduların ardı arkası kesilmiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün yerine Bekir Bozdağ'ın getirilmesine ilişkin, "Değişen şartlara göre kabinede revizyona gitmemiz doğal bir durum. Bundan sonra da gerektiğinde yeni değişiklikler yapabiliriz" açıklamasında bulunması, yeni revizyon sinyali yorumlarına neden oldu. Revizyonun ise 5 bakanlığı kapsayacağı öne sürülüyor.

Haberler.com’dan Servet Uzun’un kulis haberindeki iddiaya göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli görevlerinden alınacak. Erdoğan'ın bakan değişimlerini aynı anda değil de zamana yayarak yapacağı da iddialar arasında.