Tansu Çiller'in Eski Yardımcısı Yeni Partinin Adını Açıkladı

Eski Başbakan Tansu Çiller siyasete geri dönüyor. Yeni parti de belli oldu

Tansu Çiller'in Eski Yardımcısı Yeni Partinin Adını Açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 18 Mart 2022 20:15

Eski başbakan Tansu Çiller'in geri döneceği parti büyük merak konusuydu. Kulislerde çok sayıda isim dolaşmaktaydı. Ancak en net açıklama Tansu Çiller'in bir zamanlar en yakınındaki bir isim tarafından yapıldı.

DYP LİDERİ OLARAK DÖNECEK

DYP Eski Genel Başkan Yardımcısı Salih Önel, Çiller'in eski kurmaylarından.


Halk TV'de yer alan habere göre; Önel yaptığı açıklamalarda, Çiller'in düzenlediği bir toplantıdan bahsetti. Bu toplantıda siyasete gireceği partinin de belirlendiğini söyleyen Önel, teşkilatlanmanın nasıl yapılacağının da toplantının başlıklarından biri olduğu ifade etti.

''DYP'NİN BAŞINA GEÇECEK''


Önel, Çiller'in başına geçeceği partinin Doğru Yol Partisi (DYP) olacağını öne sürerken; yapılan toplantıya ilişkin "Tansu hanım dün öğleden sonra DYP partisi genel başkanıyla ve yanında Isparta Milletvekili Ömer Bilgin, eski Bingöl Milletvekili Necati Bingöl'le beraber uzun bir görüşme yaptılar, bu görüşme İstanbul Sarıyer'deki evinde oldu. Toplantıya dört kişi katıldı, dışarıda bekleyen başka siyasetçiler de vardı'' açıklamasında bulunarak Tansu Çiller'in yol haritası hakkında bilgi verdi.

İTTİFAK TERCİHİ NE OLACAK?

Öte yandan Tansu Çiller'in ittifak tercihi de merak ediliyor. Cumhur ittifakını destekleyeceğine yönelik iddialar artarak devam ediyor. Tansu Çiller'in kuracağı partinin en büyük zararı ise Meral Akşener liderliğindeki İyi Parti'ye vereceği öne sürülüyor.

Tansu Çiller'in kurmayları ise tam tersini belirterek asıl büyük zararın AKP'ye verileceğini öne sürüyorlar.